sobota, 18 wrześniaWiadomości które się liczą
Shadow

Sukces studentów PRz w Konkursie Krasomówczym Języka Japońskiego

Dwoje studentów Politechniki Rzeszowskiej, Aleksandra Pasich oraz Paweł Ostręga, wzięło udział w VII Konkursie Krasomówczym Języka Japońskiego. W wydarzeniu uczestniczyło 48 osób z całej Polski, a reprezentantka Politechniki Rzeszowskiej zdobyła nagrodę publiczności oraz nagrodę za staranność wypowiedzi.

Konkurs Krasomówczy Języka Japońskiego to wydarzenie organizowane corocznie przez Ośrodek Kultury Japonii im. prof. Ryochu Umedy w Łodzi, przy wsparciu Zakładu Azji Wschodniej na Uniwersytecie Łódzkim oraz Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego. Z powodu epidemii tegoroczna, siódma edycja wydarzenia przeprowadzona została w trybie online.

W konkursie udział mógł wziąć każdy, dlatego też uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy według znajomości języka japońskiego. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wypowiedzieć się w języku japońskim na dowolny, wybrany przez siebie temat, a wypowiedź trwającą nie dłużej niż trzy minuty należało wygłosić z pamięci. Wypowiedzi były następnie oceniane przez jury, w którego skład wchodzili japońscy lektorzy pracujący na co dzień zarówno w Polsce, jak i Japonii.

Nagrody przyznane zostały w kilku kategoriach: ekspresji wymowy, poprawności gramatycznej oraz oryginalności wypowiedzi. Dodatkowo przyznana została także nagroda publiczności. W konkursie wzięło udział 48 osób z całej Polski, w tym dwójka studentów kierunku lotnictwo i kosmonautyka na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej: Aleksandra Pasich i Paweł Ostręga. Reprezentanci uczelni uczestniczyli w bieżącym semestrze w kursie języka japońskiego prowadzonym online z Japonii przez P. Yoshio Koyamę, a w ubiegłym roku akademickim w zajęciach prowadzonych przez P. Yukiko Ikedę. Aleksandra Pasich nagrodzona została w swojej kategorii za staranność wypowiedzi, zdobywając równocześnie nagrodę publiczności.

Nagrania zawierające wypowiedzi konkursowe studentów Politechniki Rzeszowskiej można obejrzeć TUTAJ.

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Facebook