Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Stypendia dla uczniów. W Głogowie Małopolskim najmniej, a gdzie najwięcej?

Na stronie Facebook Rozwój Głogowa Mieszkańcy pojawił się wpis dotyczący kwot stypendiów wypłacanych dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

W zestawieniu ujęto siedem gmin. Jak to tłumaczy Rozwój Głogowa Mieszkańcy? 

️Przyjrzyjmy się kwotom stypendiów za oceny na przykładzie kilku gmin powiatu rzeszowskiego. Tabela przedstawia zestawienie wsparcia finansowego o charakterze motywacyjnych dla uczniów w wybranych gminach powiatu rzeszowskiego, które podają takie informacje w swoich Biuletynach Informacji Publicznej lub stronach internetowych. 

– czytamy w jednej części wpisu.

Na koniec ruch gminny z Głogowa Małopolskiego napisał:

Gmina Głogów Małopolski, która mając wysokie dochody podatkowe i stosunkowo niewygórowane wymagania wypłaca uczniom najniższe kwoty. Ta ostatnia gmina planowała podnieść kryteria i przydzielić dotychczasową wysokość kwot na półrocze na cały rok szkolny. Jednak projekt uchwały został zdjęty z programu październikowej sesji.

Foto. Rozwój Głogowa Mieszkańcy

Rozwój Głogowa domaga się zwiększenia kwoty i zachowania dotychczasowych kryteriów. 

Pod wpisem pojawiło się kilka komentarzy m.in administracja Rozwoju Głogowa Mieszkańcy domaga się zwiększenia kwoty stypendium do tysiąca złotych na rok. Czym to motywują? Brak było waloryzacji kwoty stypendium od 2018 roku. Dodatkowo w uchwale z 2018 r. zapisana jest maksymalna kwota. Realnie uczniowie otrzymują niższe stypendia. Przykładowo przy zapisanej kwocie 400 zł uczniowie klas V i VI otrzymywali 200 zł. Tymczasem uczniowie szkół podstawowych w gminach o podobnych kryteriach i dochodach otrzymują od kilku semestrów dwukrotnie wyższe kwoty. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że kilka tygodni temu urzędnicy gminni zaproponowali radnym zaostrzenie kryteriów. Pomysł co prawda upadł na komisji, ale sprawa może się ponownie znaleźć na kolejnym posiedzeniu komisji rady miejskiej.

Czytaj też  Dachowanie samochodów w Połomii. Ranna została jedna osoba

Rozmawialiśmy też z rodzicami dzieci. Mówią oni, że kwoty są niskie. Za stypendium w tej kwocie nie można nawet zbyt wiele kupić. Kwota zdaniem rodziców jest po prostu śmiesznie niska, jak na tak bogatą gminę.

Dyskusję można śledzić tutaj

 

Foto podglądowe: Wikipedia 

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze