poniedziałek, 19 kwietniaWiadomości które się liczą

Strażacy z Podkarpacia zapewniają mieszkańcom transport do punktów szczepień

W ramach ogólnopolskiej akcji szczepień przeciw COVID-19 strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień osobom, które nie mogą dojechać we własnym zakresie. Gminy wskazywały potrzeby i przekazywały je strażakom. Akcja jest prowadzona we współpracy z punktami szczepień oraz jednostkami samorządu terytorialnego.

 

Już od początku roku osoby, które nie mogły dojechać we własnym zakresie, mogły skorzystać z możliwości transportu realizowanego przez straż pożarną. Wiele osób skorzystało z tej opcji, dzięki czemu do punktów szczepień mogło dotrzeć ponad 1100 osób.

Kto może skorzystać ze specjalnego transportu?

  • osoby niepełnosprawne, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności (w stopniu znacznym o kodzie R lub N) lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami,
  • osoby, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko-wiejskich oraz wiejskich,
  • osoby powyżej 70. roku życia, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast powyżej 100 tys. mieszkańców.

Szczegóły dotyczące organizacji transportu do punktów szczepień znajdują się TUTAJ

Pod numerem 989 można uzyskać dostęp do bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień COVID-19.

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze