Stal Rzeszów pokonała Skrę Częstochowa. Trzy punkty jadą do Rzeszowa

74F335D3-C027-4405-B792-9BE94F986EB3-768x512

W meczu 17 kolejki Fortuna 1 ligi gracze Stali Rzeszów podejmowali na wyjeździe Skrę Częstochowa. Zawodnicy Myśliwca wygrali 0:1 i odnieśli siódme zwycięstwo w sezonie.

Mecz od początku był toczony pod dyktando Stali Rzeszów. Brakowało jednak skuteczności i szczęścia w wykończeniu sytuacji. Pierwszą dobrą sytuację miał Wiktor Kłos już w 5 minucie meczu. Jednak po jego strzale piłka poleciała nad poprzeczką. Swojego szczęścia próbowali Bartłomiej Poczobut i Patryk Małecki, ale ich strzały nie były na tyle skuteczne, by zmieniły rezultat meczu. Do przerwy na tablicy widniał remis. Mimo tego, że goście posiadali dużą przewagę w posiadaniu piłki i strzałach.

Po zmianie stron Stał Rzeszów wciąż atakowała. Najbliżej szczęścia w 55 minucie po dośrodkowaniu Olejarki był Małecki, który uderzył w poprzeczkę. Sześć minut później w poprzeczkę zza pola karnego uderzył Olejarka. Szczęście do Stali uśmiechnęło się w 76 minucie meczu. Gola na wagę trzech punktów dla Rzeszowian strzelił Bartłomiej Poczobut. Skra po stracie bramki próbowała atakować, ale dzięki skutecznej postawie w obronie drużyna Daniela Myśliwca odniosła zwycięstwo.

0-1 Bartłomiej Poczobut (75)

Skra Częstochowa: Karol Szymkowiak - Jan Flak, Szymon Szymański, Adam Mesjasz, Beniamin Czajka, Kamil Lukoszek - Jakub Sangowski (67, Damian Hilbrycht), Adam Olejnik (81, Kacper Łukasiak), Przemysław Sajdak, Piotr Nocoń - Filip Kozłowski (67, Krzysztof Ropski).

Stal Rzeszów: Przemysław Pęksa - Franciszek Polowiec, Łukasz Góra, Kamil Pajnowski (38, Krystian Wrona), Piotr Głowacki - Wiktor Kłos (62, Damian Michalik), Bartłomiej Poczobut, Bartosz Wolski (80, Krzysztof Danielewicz), Dawid Olejarka, Andreja Prokić - Patryk Małecki (81, Kacper Piątek).

żółta kartka: Flak.

Foto podglądowe: Stal Rzeszów