Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Sprawdź się w teście Coopera

Zarząd środowiskowy AZS Rzeszów we współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim oraz Uniwersyteckim Centrum Lekkoatletycznym zapraszają do wzięcia udziału w teście Coopera.

Wydarzenie odbędzie się 13 października 2022 roku w godzinach 10.00-15.00 na terenie Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznego (ul. Cicha 2b). Jest to doskonała okazja, by sprawdzić stan swojej kondycji fizycznej lub poprawić wyniki z zeszłych edycji.

Test Coopera polega na pokonaniu jak najdłuższego dystansu w ciągu 12 minut. Można biec, maszerować, skakać, byle pieszo. Metoda ta została opracowana przez lekarza, Kennetha Coopera, początkowo wykorzystywana na potrzeby amerykańskiej armii w 1968 roku. Miał on za zadanie przygotowanie jak najbardziej obiektywnego, prostego w zastosowaniu sposobu badania kondycji fizycznej żołnierzy. Z biegiem czasu test Coopera rozpowszechnił się na cały świat i obecnie jest to jeden z najczęściej wykorzystywanych narzędzi oceny kondycji fizycznej. Oceny dokonuje się na podstawie opracowanych przez Coopera tabel, w których pokonany dystans świadczy o doskonałej, dobrej, średniej, słabej lub bardzo słabej wydolności. Trzeba pamiętać, że test Coopera sam w sobie nie jest wyścigiem, w którym liczy się jak najlepszy wynik. Jego rezultat trzeba traktować jako informację służącą do zmiany stylu życia, poprawy wydolności układu oddechowego, kondycji, a także zdrowia.

Aby wystartować należy zgłosić się na bieżnię w dniu wydarzenia, tj. 13 października 2022 roku (czwartek) w godzinach trwania testu. Uczestnicy otrzymają deklarację, którą będą musieli wypełnić. Osoby niepełnoletnie, które będą chciały wziąć udział w teście, muszą mieć przy sobie zgodę podpisaną przez prawnego opiekuna. Deklaracja do pobrania znajduje się na stronie internetowej wydarzenia. Następnie każdy z uczestników dostanie indywidualny numer startowy, a organizator wyznaczy mu godzinę testu. Osoby, które wzięły udział w biegu, otrzymają certyfikat z przebytym dystansem oraz butelkę wody, a także gadżety sportowe.

Wydarzenie ma charakter ogólnopolski i jest bezpłatne. Udział mogą wziąć wszyscy, niezależnie od płci, wieku i stażu biegowego. Partnerami eventu są Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz PZU. Projekt dofinansowany jest z  Funduszu Prewencyjnego PZU.

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze