sobota, 18 wrześniaWiadomości które się liczą
Shadow

Spotkanie z Magdą Umer w Ogrodach Bernardyńskich

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie autorskie z Magdą Umer – polską piosenkarką, autorką recitali, dziennikarką, reżyserką i aktorką.

Spotkanie odbędzie się 19 września 2021 r., o g. 16.00 w Ogrodach Bernardyńskich przy ul. Sokoła 8. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Spotkanie organizowane jest w ramach „Ogrodów Literackich”.

Magda Umer – urodziła się w Warszawie. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Jej droga twórcza rozpoczyna się w latach 60. w studenckich kabaretach. Artystka wszechstronna: przede wszystkim piosenkarka (i śpiewać chyba nie przestanie – opowiada: Zapytałam kiedyś mojego pianistę Wojtka Borkowskiego, dlaczego nie mogę iść wreszcie na emeryturę, skoro śpiewam takie smutne piosenki, a Wojtek na to: Bo twój smutek jest promienny), ale też reżyserka (Biała bluzka z Krystyną Jandą, Zimy żal z Jeremim Przyborą), autorka recitali, tekstów i książek (Piekielna nieobecność. Opowieść o przyjaźni z Zuzią Łapicką z Marcinem Zaborskim, Zły chłopiec z Bogusławem Lindą, Jak trwoga to do bloga 2008-2009 z Andrzejem Poniedzielskim), aktorka (Rachela w Weselu w reżyserii Adama Hanuszkiewicza).

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Facebook