niedziela, 13 czerwcaWiadomości które się liczą
Shadow

Samorządowcy z całej Polski poparli Fijołka

Dzisiaj na rzeszowskim Rynku Konrad Fijołek, kandydat opozycji na prezydenta Rzeszowa, dostał ogromne wsparcie od samorządowców z całej Polski. A poparł go m.in. Rafał Trzaskowski, który powiedział do mieszkańców: Wasz głos może dać siłę całej opozycji.

I dodał: – Wasz głos będzie miał znaczenie dla całej Polski, dlatego że jest w stanie dać siłę całej demokratycznej opozycji, energię nam wszystkim, by wygrywać kolejne wybory.

W konwencji, która odbywała się pod hasłem „Siła samorządu”, samorządowcy przeszli z flagami swoich miast przez miasto i zebrali się na rynku. Byli mi.in. Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca, Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka, Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha, Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka, Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku, Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry, Krzysztof Żuk, prezydent Lublina, Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.Nie zabrakło także samorządowców z podkarpackich miast.

To najdłuższa kampania w historii nowoczesnej Polsce

Spotkanie odbywało się w luźnej atmosferze, zebrani na rynku mieszkańcy miasta dyskutowali o szansach Fijołka. – Wygra w pierwszej turze – słychać było głosy. Fijołek dziękował mieszkańcom i samorządowcom za poświęcony mu w kampanii czas. A sama kampanie nazwał najdłuższą kampanią w nowoczesnej Polsce. – Dziś w Rzeszowie mamy dzień, jakiego nie mogłem sobie wymarzyć nawet w najśmielszych snach. Dzień polskiego święta samorządowego. Takiego dnia nie mógł sobie wymarzyć młody chłopak ze zwykłego Nowego Miasta. A jednak się udało! Dziś w moim mieście mogę gościć najwspanialszych podkarpackich i polskich samorządowców. Mamy święto polskiej samorządności, radosnej, otwartej, słuchającej obywatela uważnie. Przed nami ostatnie trzy dni, ostatnia prosta tej najdłuższej w nowoczesnej Polsce kampanii. Dzięki temu, że była najdłuższa, była dla mnie najpiękniejszym okresem w życiu. Dziękuję za uśmiechy, podniesione kciuki, za poklepywanie po ramieniu i mówienie, że będzie dobrze – mówił Fijołek. – Ta kampania jest bardzo długa, została tak zaplanowana, żeby was zlekceważyć i uniemożliwić wam w ewentualnej drugiej turze wzięcie udziału w tym święcie demokracji i wolności. Ale jest na to sposób. Można im wyciąć figiel. Możecie to zrobić, możecie im wyciąć figiel. Wybierzcie prezydenta w pierwszej turze. Bardzo was o to proszę.

Czytaj też  Dzisiaj wiec poparcia dla Ewy Leniart

I dodawał, że ma nadzieję, że 13 czerwca w Rzeszowie zacznie się jak kiedyś w Gdańsku powrót do wolności, powrót do prawdziwej polskiej samorządności, powrót do uśmiechniętej Polski.

To wszystko może zacząć się tutaj

Rafał Trzaskowski po raz kolejny zachęcał do głosowania na Konrada Fijołka. – W każdej podróży trzeba wykonać pierwszy krok. Jest dokładnie tak, że ten pierwszy krok na drodze do odzyskania władzy przez demokratyczną opozycję, przez siły demokratyczne, może być wykonany właśnie tutaj, w Rzeszowie już za kilka dni. Wybierając Konrada Fijołka, możecie pokazać, że era niedemokratycznych rządów dobiega końca. Możecie wyrazić swój sprzeciw dla polityki opartej na manipulacji, kłamstwie, szczuciu jednych na drugich. To wszystko może się zacząć tutaj – mówił Rafał Trzaskowski. – Wasz głos będzie miał znaczenie dla całej Polski, dlatego że jest w stanie dać siłę całej demokratycznej opozycji. Energię nam wszystkim do tego, żeby wygrywać kolejne wybory. Rok temu krzyczeliśmy: Mamy dość. Dziś możecie krzyczeć: Mamy głos! I ten głos będzie miał wielkie znaczenie.

Program Fijołka ustalili mieszkańcy

Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska mówiła o programie kandydata. zwracała uwagę, że program Fijołka został przygotowany przez mieszkańców. – Ten program został przygotowany przez mieszkańców, nie w gabinecie, jednym czy drugim, w Warszawie, czy nawet w Gdańsku. Przygotowaliście go wy. Sztab obywatelski rzeszowian przygotował nowoczesny program dla nowoczesnego miasta. Miasta, które jest otwarte, uśmiechnięte, które gwarantuje dobrą jakość życia. Miejsca, w którym chce się mieszkać, rozwijać, pracować, uczyć, zakładać rodzinę, czy spędzić spokojną starość. Program przygotowany przez was, mieszkańcy, jest programem Konrada Fijołka.

Małgorzata Froń

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Facebook