sobota, 18 wrześniaWiadomości które się liczą
Shadow

Rzeszowska inwestycja w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2021

Rusza kolejna edycja konkursu Top Inwestycje Komunalne. Wśród 20 nominowanych inwestycji polskich samorządów znalazło się przedsięwzięcie pn.: „Budowa kanalizacji deszczowej na os. Budziwój w Rzeszowie”.

Konkurs Top Inwestycje Komunalne

Konkurs Top Inwestycje Komunalne ma za zadanie wskazanie skali inwestycji komunalnych i ich prorozwojowego efektu dla gospodarki, regionu i mieszkańców. Tegoroczna edycja konkursu dotyczy inwestycji oddanych do użytku w 2020 r. lub zrealizowanych w co najmniej 50 proc. na dzień 31 grudnia 2020 r.  Oceny zgłoszeń wraz redakcją dokonuje Rada Konsultacyjna – zasiadają w niej doświadczeni samorządowcy, ekonomiści, menedżerowie, eksperci i urzędnicy. W ramach konsultacji zostanie ostatecznie wybranych do 10 zwycięskich inwestycji.

Kanalizacja deszczowa w Rzeszowie

Celem projektu było uporządkowanie gospodarki wodami opadowymi na terenie zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej dzielnicy Rzeszowa – Budziwój. Zamierzony cel został zrealizowany poprzez budowę kanalizacji deszczowej wraz z urządzeniami podczyszczającymi i odpowiednimi wylotami do odbiorników.

Powstała w ramach projektu infrastruktura pozwala przyjąć i w zorganizowany sposób odprowadzić wody opadowe oraz roztopowe do odbiorników, tj. rzeki Strug i rzeki Wisłok. Przewidziane zbiorniki retencyjne pozwalają na czasowe przetrzymanie ujmowanych wód, co wpływa na rozłożenie w czasie fali spływu.

Czytaj też  Rzeszowscy rowerzyści mogą jeździć po buspasach

Część retencjonowanej wody wykorzystana jest m.in. do podlewania zieleni, płukania sieci kanalizacyjnych oraz do celów przeciwpożarowych. Ponadto, wykonana infrastruktura zwiększyła bezpieczeństwo mieszkańców przed podtopieniami, co podniosło atrakcyjność tego terenu dla potencjalnych inwestorów.

Czytelnicy serwisu PortalSamorzadowy.pl mogą wskazać swojego faworyta wśród nominowanych inwestycji. Swoje głosy można oddać na stronie internetowej portalsamorzadowy.pl, jednak jest ono niezależne i nie ma wpływu na wybór Rady Konsultacyjnej. Głosowanie internetowe zakończy się 12 września 2021 r. o godz. 9.00.

Po analizie zgłoszeń nagrodzonych zostanie do 10 inwestycji komunalnych z całej Polski prowadzonych przez samorządy lub podmioty, w których mają one udziały, ewentualnie realizowanych przez prywatne spółki, które po prywatyzacji wykonują zadania władzy lokalnej, np. w zakresie gospodarki komunalnej.

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Mieszkaniec Budziwoja
Mieszkaniec Budziwoja
1 miesiąc temu

Nie no hit roku 2021!!! Ktoś to oglądał jak to wygląda? Zarośnięte, śmieci, styropiany, woda stoi po deszczu a płyty którymi jest to wyłożone odpadają i zsuwają się do śród rowów. Masakra za miliony złotych. Złota malina za wykonanie i zgłoszenie do prokuratury czy dobrze 2ydane pieniądze a nie nagroda!

Facebook