niedziela, 13 czerwcaWiadomości które się liczą
Shadow

„Rzeszowianki, wasz głos może być decydujący”

Mieszkanki Rzeszowa zorganizowały konferencję, aby wesprzeć Konrada Fijołka, kandydata opozycji na prezydenta Rzeszowa. „Wasz głos może być decydujący”- mówiły.

– My stojące tutaj kobiety, rzeszowianki jesteśmy różne. Pochodzimy z różnych środowisk, mamy różne potrzeby, problemy i aspiracje. Łączy nas jednak jedno, chcemy mieć wpływ na otaczającą nas rzeczywistość – mówiła Patrycja Pawlak-Kamińska, jedna z organizatorek konferencji.
– Konrad Fijołek stworzył przyjazną i bezpieczną przestrzeń dla kobiet, gdzie mogły napisać program dla siebie i dla rodzin, bo one najlepiej znają własne potrzeby. Ten program odpowiada na potrzeby różnych kobiet: matek, seniorek, kobiet nauki, kultury, biznesu, aktywistek miejskich. A Konrad Fiołek sprawi że głos kobiet będzie słyszany.

Agnieszka Itner podkreślała doświadczenie Konrada Fijołka, znajomość potrzeb mieszkańców i fakt, że zdanie Rzeszowian i Rzeszowianek zawsze jest dla niego ważne.
– Program Konrada Fijołka, to program który napisaliśmy my – mieszkańcy i mieszkanki Rzeszowa – mówiła Agnieszka Itner. –Napisaliśmy go, bo Konrad tego chciał. Chciał, żeby to nasz głos wybrzmiał, ponieważ on chce stworzyć nam taki Rzeszów, jakiego my potrzebujemy.

Irena Paterek zauważyła, że kobiety stanowią ponad połowę mieszkańców Rzeszowa i dobry program dla nich jest niezwykle istotny.
-Ten kandydat najlepiej rozumie kobiety, a jego program odpowiada na ich potrzeby- mówiła Irena Paterek. -To co w programie Konrada Fijołka jest szczególnie dla nas ważne, to fakt, że nas nie szufladkuje. Nie wkłada nas w ramy schematu ról kobiecych. Ten program daje odpowiedź na problemy typowe i nietypowe. Na potrzeby rodzin i osób bez rodzin. Na potrzeby młodych kobiet z dziećmi i seniorek bez dzieci. Na potrzeby aktywnych i mniej aktywnych. Na potrzeby osób jeżdżących samochodami, jeżdżących na wózkach, chodzących pieszo, jeżdżących rowerami. Ten kandydat nikogo nie wyklucza- mówiła Irena Paterek.

Czytaj też  Wiec poparcia dla Ewy Leniart

Magdalena Pasternak przedstawiła głos kobiet młodych, które jak zauważyła, często się ignoruje. A w programie Konrada Fijołka uwzględnione są potrzeby również młodych kobiet. – My wszystkie mamy potencjał, dlatego 13 czerwca udajmy się na wybory i oddajmy głos na Konrada Fijołka – mówiła Magdalena Pasternak.

Konrad Fijołek podziękował Rzeszowiankom za ciężką pracę i budowanie pomyślności zawodowej naszego miasta.
– Kobiety to często nasze ośrodki decyzyjne w życiu- mówił Konrad Fiołek. -To jest ogromny, autentyczny, rzeczywisty potencjał tego miasta. Cóż zatem może zrobić nowocześnie myślący kandydat na prezydenta i mam nadzieję, za sprawą rzeszowian, również wkrótce prezydent? Jeśli chce być mądry, to wystarczy, żeby ich posłuchał. I to właśnie zrobiłem. Ja po prostu chcę zrealizować to, czego Wy oczekujecie – dodał.

Małgorzata Froń

Wspólnie opracowany program dla mieszkanek Rzeszowa zawiera:

  • utworzenie Centrum Kobiet ( miejsca, gdzie będzie możliwa pomoc prawna, psychologiczna, z pokojem interwencji dla osób potrzebujących schronienia, z przestrzenią do spotkań i rozmów, także dla osób niepełnosprawnych),
  • powołanie pełnomocnika ds. równego traktowania,
  • miejski program in vitro,
  • bon żłobkowy,
  • program preferowania młodych matek przy dotacjach na rozpoczęcie działalności gospodarczej,
  • program wsparcia rodziców dzieci z niepełnosprawnościami.
Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Facebook