Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Rzeszów włącza się do kampanii ,,16 dni przeciwko przemocy”

Organizowana w Rzeszowie akcja nosi tytuł „Rzeszów przeciwko przemocy” i w jej ramach zaplanowano szereg działań, mających na celu pomoc ofiarom przemocy i wyczulenie mieszkańców na problem przemocy.

Przemoc w domu to nie tylko ból fizyczny, inne jej rodzaje nie pozostawiają śladów na skórze, ale krzywdzą tak samo, a nawet bardziej. Najczęstszymi ofiarami przemocy domowej są kobiety, choć nie tylko. Problem ten zaczął narastać podczas pandemii i lockdownu, gdzie ofiary całymi dniami zostawały w domu z przemocowymi partnerami. W odpowiedzi na to miasto Rzeszów przygotowało kampanię społeczną.

– W Rzeszowie nie było jeszcze akcji na taką skalę. Chcemy wyczulić społeczeństwo na problem przemocy. Nie bądźmy obojętni – reagujmy na przemoc!- powiedziała wiceprezydent Stachowska.

Działania przeciwko przemocy

Dyżury przedstawicieli Rady Kobiet w rzeszowskim Ratuszu od 29 listopada 2021 r. do 10 grudnia 2021 r. w godzinach od 17:00 do 19:00.

29 listopada 2021 r. – Joanna Lasko, Anna Skiba;
30 listopada 2021 r. – Irena Paterek
1 grudnia 2021 r. – Irena Paterek
2 grudnia 2021 r. – Patricia Mitro, Magdalena Koryl
3 grudnia 2021 r. – wiceprezydent Jolanta Kazimierczak

Czytaj też  Grupa ,,Sąsiedzi Rzeszów" została zamknięta przez Facebooka

Otwarte spotkania w grupach wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy w rodzinie prowadzone będą przez certyfikowanego psychologa na terenie Ośrodka Poradnictwa Specjalistycznego i Interwencji Kryzysowej MOPS w Rzeszowie.

W akcję „Rzeszów przeciwko przemocy” zaangażowali się przedstawiciele miejskich władz, organizacji pozarządowych, społecznicy i lokalni przedsiębiorcy. Działania koordynuje zaś Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie.

– Mam nadzieję, że bezpłatna pomoc prawna, spotkania grupy wsparcia, a także otwarta debata społeczna, uzupełniona o konkretne wykłady, będą punktem wyjścia do zrobienia pierwszego kroku, by wyzwolić się z rąk oprawcy – powiedziała Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

Przemoc ma wiele twarzy. Fizyczna, psychiczna, ekonomiczna – to tylko niektóre jej oblicza. W odpowiedzi na to Rzeszów włączył się do kampanii społecznej ,,16 dni przeciwko przemocy".https://rzeszow-info.pl/rzeszow-wlacza-sie-do-kampanii-16-dni-przeciwko-przemocy/

Opublikowany przez Rzeszów Info Wtorek, 30 listopada 2021

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze