Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Rzeszów. Rusza druga tura dystrybucji węgla na korzystnych warunkach

Rusza druga transza dystrybucji węgla na preferencyjnych warunkach w Rzeszowie. Na złożenie wniosku mieszkańcy mają czas do końca miesiąca.

Węgiel dostarczany jest przez Tauron Wydobycie S.A. i pochodzi z Zakładu Górniczego Sobieski i Janina. Mieszkańcy Rzeszowa oraz Trzebowniska mogą go kupić w cenie 1980 zł brutto za tonę. 

Nowe zasady składania wniosków

Aby dokonać zakupu, najpierw trzeba jednak złożyć wniosek w Urzędzie Miasta Rzeszowa. Może to zrobić osoba fizyczna zamieszkująca w gospodarstwie domowym położonym na terenie miasta Rzeszowa, która jest uprawniona do otrzymania dodatku węglowego. 

Wniosek można złożyć na kilka sposobów:  

  • osobiście w punkcie Urzędu Miasta Rzeszowa, ul. Langiewicza 15, Punktach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa zlokalizowanych w galeriach handlowych oraz Punktach Informacyjnych zlokalizowanych w budynkach Urzędu przy ul. Ofiar Getta 7 i Okrzei 1 w godzinach pracy urzędu,  
  • przesłać drogą pocztową na adres: Urząd Miasta Rzeszowa, Wydział Klimatu i Środowiska, ul. Rynek 7, 35-064 Rzeszów, 
  • za pomocą środków komunikacji elektronicznej (ePUAP) opatrując wniosek kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym. 

Formularz wniosku o zakup węgla dostępny jest pod adresem: https://bip.erzeszow.pl/pl/2705-dystrybucja-wegla/63935-wniosek-o-preferencyjny-zakup-paliwa-stalego-dla-gospodarstw-domowych.html

Wniosku nie można złożyć telefonicznie. Urzędnicy rozpatrują dokumenty niezwłocznie po ich otrzymaniu.Wnioskodawca zostanie powiadomiony o wyniku weryfikacji pozytywnej lub negatywnej wniosku drogą wskazaną we wniosku.

Złożenie wniosku jest bezpłatne, a wnioskodawca będący osobą fizyczną zamieszkującą w gospodarstwie domowym położonym na terenie miasta Rzeszowa nie może kupić węgla w preferencyjnych cenach na terenie gminy innej, niż Gmina Miasto Rzeszów.  

Urząd Miasta Rzeszowa przypomina, że uprawnieni mieszkańcy Rzeszowa, którzy w 2022 roku złożyli wniosek o preferencyjny zakup węgla dla gospodarstw domowych, muszą ponownie złożyć wniosek do 31 stycznia br. na zakup węgla na kolejny okres, od 1 stycznia do 30 kwietnia 2023 roku.

Z kolei uprawnieni mieszkańcy gminy Trzebownisko, którzy będą chcieli kupić węgiel po 1 stycznia 2023 r. muszą wystąpić z nowym wnioskiem do Gminy Trzebownisko o wydanie zaświadczenia na kolejny okres, od 1 stycznia do 30 kwietnia 2023 roku. 

Telefon potwierdzający z MPGK

Sprzedaż węgla w porozumieniu z miastem w dalszym ciągu prowadzi Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie.

Czytaj też  Dobra postawa judoków Millenium AKRO Rzeszów na Międzynarodowym Turnieju  Młodzików i Dzieci Carpatia Cup

Aby zapewnić sprawną obsługę pracownicy MPGK będą kontaktować się telefonicznie z tymi mieszkańcami Rzeszowa i Trzebowniska, którzy złożyli i złożą wnioski oraz zostali pozytywnie zweryfikowani, w celu umówienia terminu odbioru węgla przy al. Sikorskiego 428. Kontakt będzie realizowany w poniedziałki, wtorki i środy w godz. 8-16 oraz w czwartki i piątki w godz. 9-17.

Węgiel można odbierać na terenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej przy al. Sikorskiego 428. Od poniedziałku do środy w godz. 8-16, w czwartki i piątki od godz. 9 do 17. Surowiec można odebrać własnym środkiem transportu, lub zamówić dodatkowo płatny transport na miejscu. 

Węgiel można odebrać samodzielnie własnym środkiem transportu, osobiście lub przez osobę upoważnioną wskazaną we wniosku. 

 

 

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze