sobota, 18 wrześniaWiadomości które się liczą
Shadow

„Rządy PiS w fazie schyłkowej” – oświadczenie Grzegorza Brauna

Poseł na Sejm RP Grzegorz Braun opublikował oświadczenie, w którym nawołuje do odwołania Władysława Ortyla z funkcji marszałka oraz Janusza  Ławińskiego z funkcji dyrektora KSW nr 1 w Rzeszowie.

O Ś W I A D C Z E N I E

Rządy PiS w fazie schyłkowej

PiS wkroczyło w fazę, gdy zajmują się już tylko wewnętrznymi problemami partyjnymi. Przestaje się całkowicie zwracać uwagę na sytuację międzynarodową, a nawet na to co myślą wyborcy. Nie ma na to czasu, tyle jest wewnętrznych problemów, rozgrywek w samej partii. Tylko tak można wyjaśnić to, co dwa tygodnie temu zobaczyliśmy w Jeżowem. Minister Niedzielski przyjechał, żeby demonstracyjnie z funkcjonariuszami partyjnymi zamknąć się w urzędzie, a potem obrazić zwykłych ludzi inwektywami, że to „antyszczepionkowcy”. Władysław Ortyl, szef Prawa i Sprawiedliwości w regionie, zorganizował to tylko dlatego, że czuje się słaby partyjnie i chciał pokazać, iż może przywieźć „w teren” głównego ministra.

Ten sam Władysław Ortyl, jako Marszałek województwa, zorganizował posiedzenie Komisji Ochrony Zdrowia w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie nie po to, żeby dyskutować o bardzo poważnych problemach jednostki (które zresztą w większości sam stworzył), ale by pokazać partii, iż dyrektor Ławiński cieszy się cały czas jego jednoznacznym poparciem. Scenariusza nie zmieniło nawet pojawienie się w czasie obrad zgłoszenia dotyczącego tragicznego przypadku śmierci pacjentki w okolicznościach wskazujących na chaos organizacyjny.

Jako polityk opozycji, zarówno względem rządu PiS, jak i zarządu województwa, mógłbym poprzestać na wskazywaniu z satysfakcją błędów i niedociągnięć. Niestety, już dawno podstawowym problemem stało się, że rządy PiS tak na szczeblu centralnym, jak i w regionie, zaczęły stanowić jak najbardziej dosłowne zagrożenie dla zdrowia i życia zwykłych ludzi. Dlatego apeluję do polityków PiS na Podkarpaciu. Nie ma raczej wątpliwości, iż kolejna kadencja PiS tak w Warszawie, jak w województwie, nie będzie miała miejsca, po tym wszystkim, ludzie was nie wybiorą. Ale nie podpalajcie Polski i Podkarpacia z tego powodu. Zapewnijcie do końca swych kadencji przynajmniej minimalny standard, nie zagrażający zdrowiu i życiu ludzi. Odwołajcie natychmiast pana Ortyla z funkcji marszałka, a pana Ławińskiego z funkcji dyrektora szpitala.

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Facebook