Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Rusza Breakout Days 2022

Festiwal Breakout Days upamiętnia postać Tadeusza Nalepy. Impreza rozpocznie się już dziś i potrwa do soboty. Wezmą w niej udział m.in. John Porter i Agata Karczewska oraz zespół Nocna Zmiana Bluesa.

Dziś o godzinie 20 odbędzie się koncert otwarcia. W kinie Zorza wystąpi zespół Nie-Bo w składzie: Piotr Nalepa, Robert Lubera, Żaneta Lubera, Wojciech Famielec, Józef Rusinowski, Michał Jurkiewicz, Sebastian Stanny, Rafał Gańko, Tomasz Dworakowski wraz z 3-osobową sekcją dętą. Występ swoim gościnnym udziałem uświetnią John Porter oraz Wojciech Klich. Wejście na wydarzenie będzie biletowane. Transmisję z koncertu można będzie posłuchać w Radiu Nowy Świat.

W piątek, 16 września, o godzinie 18 na rzeszowskim Rynku można będzie usłyszeć Piotr Nalepa Breakout Tour Symfonicznie. Natomiast o godzinie 20 w kinie Zorza szykuje się gratka dla fanów Johna Portera – walijski muzyk wystąpi tam w duecie z gościnnym udziałem Agaty Karczewskiej. Koncert będzie biletowany.

Rzeszowska ulica 3 maja słynie m.in. z pomnika Tadeusza Nalepy. To właśnie w tym miejscu w sobotę o godzinie 16 rozpocznie się część “Gramy dla Nalepy”. Kolejne wydarzenia będą miały miejsce w Parku Jedności Polonii z Macierzą – Daryl Strodes Band wystąpią o godzinie 18, a Nocna Zmiana Bluesa o godzinie 20.

Ceny koncertów biletowanych: 45 zł (w dniu koncertu 55 zł).
Bilety online do kupienia przez stronę: bilety.estrada.rzeszow.pl, a stacjonarnie w Rzeszowskich Piwnicach.
Organizatorami imprezy są Miasto Rzeszów i Estrada Rzeszowska.

Festiwal ma na celu upamiętniać twórczość oraz postać Tadeusza Nalepy, promować ją wśród mieszkańców Rzeszowa, angażując młodych twórców inspirujących się zespołem Breakout. Wydarzenie jest otwarte dla szerokiej społeczności, jednak za cel stawia sobie kultywowanie oraz uhonorowanie twórczości  Tadeusza Nalepy wśród mieszkańców Rzeszowa. Działania interdyscyplinarne: konkursy, koncerty, seminaria,  pozwolą na konfrontację muzyki zespołu Breakout z nowoczesnymi interpretacjami nurtu muzycznego jakimi są blues i rock.  W festiwalu uczestniczą debiutanci, profesjonalni muzycy oraz uczestnicy konkursów, którzy wymieniają się doświadczeniami.

źródło i grafika: breakoutdays.pl

Czytaj też  Konkurs na najlepszy esej historyczny. Weź udział w konkursie
Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze