Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Rozbudowa szkoły i przedszkola na os. Staromieście w Rzeszowie

Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Rzeszowie powstanie hala sportowa.

W tym tygodniu ogłoszony zostanie przetarg na wybór firmy, która wybuduje halę sportową przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 przy ul. Skrajnej w Rzeszowie. Zadaniem wykonawcy będzie m.in. także wybudowanie nowej części szkoły i przedszkola, w której znajdą się m.in. sale przedszkolne, świetlica, szatnia i kuchnia.

Realizację tej wyczekiwanej przez mieszkańców intensywnie rozwijającego się osiedla Staromieście inwestycji zapowiedział Konrad Fijołek podczas kampanii prezydenckiej. Dokumentacja rozbudowy szkoły i przedszkola jest gotowa. W tym tygodniu ogłoszony zostanie przetarg na wybór firmy, która to zadanie będzie realizować.

Rozbudowa i przebudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolny nr 3 przy ul. Skrajnej 1 będzie składała się z kilku elementów. Jednym z nich jest budowa hali sportowej wraz z zapleczem. Hala będzie spełniać wymogi rozgrywek zawodowych w siatkówce i koszykówce. Obiekt będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. W budynku znajdować się będą także widownia oraz magazyn na sprzęt sportowy a także pomieszczenia siłowni, szatni i sanitariatów dla korzystających z hali.

Kolejnym z elementów będzie budowa nowej części szkolno-przedszkolnej, która będzie połączona z istniejącym budynkiem. Znajdą się w niej:

  • na kondygnacji 0 – świetlica szkolna, sanitariaty, sekretariat i gabinet dyrektora, dwie sale lekcyjne oraz pracownia fizyko – chemiczna.
  • na kondygnacji – 1 – m.in. szatnia dla ok. 310 uczniów, zaplecze techniczne, kuchnia, jadalnia
  • na kondygnacji +1 – 5 sal przedszkolnych (każda z sal będzie posiadała bezpośredni dostęp do sanitariatów), szatnia dla dzieci przedszkolnych, pomieszczenia socjalne oraz gabinet o funkcji biurowej.

Trzecim z elementów będzie przebudowa istniejącego budynku szkolnego, która będzie polegać m.in. na zmianie układu wewnętrznego części pomieszczeń na kondygnacji -1 oraz 0 i wprowadzeniu dodatkowego, zadaszonego, zewnętrznego wejścia technicznego na potrzeby zaplecza gastronomiczno-magazynowego.

W ramach zagospodarowania terenu zostaną wykonane nowe chodniki z kostki wraz z miejscami postojowymi. Ustawione zostaną także elementy małej architektury takie jak ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci.

Wybór wykonawcy tej inwestycji zaplanowany jest na tegoroczne lato. Wykonawca na rozbudowę i przebudowę szkoły i przedszkola na os. Staromieście będzie miał 24 miesiące od daty podpisania umowy.

 

Info: UM Rzeszowa

Wizualizacje: ARP Manecki

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze