Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Rozbudowa Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w KSW nr 1

Rozpoczął się kolejny etap rozbudowy Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w KSW nr 1 w Rzeszowie. Koszt to ponad 50 mln zł

W ramach inwestycji, wykonawca ma za zadanie m.in. wyburzenie łącznika i wybudowanie nowego, pomiędzy starym budynkiem głównym szpitala, a nowym budynkiem PCChP.

Ponadto zostanie przebudowany budynek gazów medycznych wraz z wewnętrznymi instalacjami, zbudowana stacja transformatorowa wraz z agregatem prądotwórczym, powstaną miejsca postojowe, ciągi komunikacyjne dla pieszych i oświetlenie.

Całość będzie kosztować blisko 40 mln zł. Na wyposażenie inwestycji, w tym roku zostanie ogłoszony osobny przetarg.

Poradnie specjalistyczne, które znajdowały się w tej części PCChP, czyli gruźlicy i chorób płuc, alergologiczna, chirurgii klatki piersiowej, immunologiczna oraz rejestracja, zostały tymczasowo przeniesione do Pałacu Jędrzejowiczów, mieszczącego się w parku przy ulicy Rycerskiej. Po zakończeniu inwestycji, wrócą do PCChP.

Rozbudowa to kontynuacja I etapu inwestycji, która zakończyła się w 2022 rokuOznacza to, że uwzględniając aktualny etap rozbudowy cała inwestycja sięgnie około 100 mln zł. Zakończenie w tym roku tego zadania pozwoli zmodernizować kompleks budynków KSW1, zarówno pod względem budowalnym jak i doposażenie w nowoczesny sprzęt i aparaturę. Było to od dawna oczekiwane zarówno wśród pracowników szpitala jak i samych pacjentów PCChP -mówi Damian Brud, Zastępca Dyrektor ds. administracyjnych KSW1.

W czerwcu 2022 roku oddano do użytku nowy budynek przy ul. Rycerskiej w Rzeszowie. Do rozbudowanego 5 kondygnacyjnego budynku przeniesione i wyposażone zostały: Klinika Gruźlicy i Chorób Płuc z obturacyjnym bezdechem sennym oraz Klinika Pulmonologii i Chemioterapii.

Czytaj też  W PINK SUSHI podadzą ci złoto… na talerzu!

W rozbudowanej infrastrukturze znalazło się także w pełni wyposażone zaplecze diagnostyczne, czyli Kliniczny Zakład Patomorfologii i Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej oraz zaplecze techniczne, w tym trzystrefowa Centralna Sterylizacja.

Dzięki tej inwestycji znacznie zwiększą się możliwości skutecznego leczenia pacjentów ze schorzeniami układu oddechowego.

 

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze