Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Rockowa Noc 2022: Ruszyły zgłoszenia do przeglądu konkursowego podczas festiwalu

Rockowa Noc 2022 odbędzie się w Rzeszowie 27-28 sierpnia już po raz siedemnasty. To koncerty gwiazd, ale i okazja dla młodych zespołów do zaprezentowania swojej twórczości w przeglądzie konkursowym. Jest o co walczyć, bo nagród jest sporo.

Dwa dni dobrej zabawy w rockowym klimacie i jeszcze większy rozmach – tak można opisać Rockową Noc 2022. Jako festiwal, który mocno wpisał się w kalendarz rzeszowskich imprez muzycznych i co roku przyciąga prawdziwe tłumy fanów mocniejszych brzmień. Podczas wydarzenia będzie można usłyszeć prawdziwych profesjonalistów, w tym kapele, które koncertują także poza granicami naszego kraju. Obok nich na jednej scenie pojawią się młode zespoły stojące na początku swojej muzycznej drogi. Właśnie ruszył nabór zgłoszeń do przeglądu konkursowego podczas Rockowej Nocy.

W konkursie mogą wziąć udział kapele, które nie posiadają kontraktów z wytwórniami fonograficznymi. Zgłoszenie polega na wysłaniu na adres sekretariat@estrada.rzeszow.pl w terminie do 31 lipca wypełnionego formularza konkursowego dostępnego na stronie http://rockowanoc.pl/konkurs/ wraz z dwoma utworami własnego autorstwa. O udziale w festiwalowym przeglądzie decyduje jury konkursowe, które o swojej decyzji poinformuje zespoły w terminie do 16 sierpnia.

Uczestnicy konkursu zaprezentują się w przeglądzie na Rockowej Nocy 27 sierpnia 2022, podczas którego zagrają jeden własny utwór i jeden utwór T. Nalepy lub zespołu Breakout. Ten ostatni jest obowiązkowy nieprzypadkowo – laureat otrzyma statuetkę T. Nalepy, nagrodę pieniężną w wysokości 3000 zł i 36 godzin nagrań z realizatorem dźwięku w profesjonalnym Estrada Studio. Zwycięzca zagra też swój koncert podczas drugiego dnia festiwalu. Estrada Rzeszowska przewiduje również nagrody za najbardziej oryginalną aranżację utworu Tadeusza Nalepy lub Breakout. Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest tutaj: http://rockowanoc.pl/konkurs/.

Tekst i plakat: Estrada Rzeszowska

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze