Resovia Rzeszów zremisowała z Podbeskidziem Bielsko-Biała

png_20221106_100550_0000
W ramach 17. Kolejki Fortuna 1 ligi Resovia Rzeszów podejmowała Podbeskidzie Bielsko-Biała. Resovia wygrywała po pierwszej połowie 2:0. Jednak nie byli w stanie utrzymać wyniku i zremisowali z "Góralami" 2:2.

Mecz to duża przewaga gości. W pierwszej połowie popularne było jednak stare przysłowie piłkarskie, że jedni grali, a drudzy zdobywali bramki. Resovia w meczu z wyżej notowanym rywalem skupiła się na obronie i czekaniu na kontrataki. Pierwsza bramka w meczu padła w 28 minucie meczu. Daniel Mikołajewski przegrał pojedynek, który wykorzystuje Kamil Antonik, w polu karnym wyprzedził Jeppe Simonsena. Pięć minut później było już 2:0 dla Resovii, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola strzelił Bartosz Kwiecień.

Po przerwie Podbeskidzie szybko wzięło się za odrabianie strat. Najpierw Joan Roman w 51 minucie meczu strzelił gola na 2:1. Niecałe 10 minut później wyrównał Bliński. Goście przez następną część meczu próbowali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. To jednak się nie udało. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

Resovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2

Kamil Antonik 28', Bartosz Kwiecień 33' - Joan Román 51', Kamil Biliński 60'

Resovia: Branislav Pindroch - Rafał Mikulec, Karol Chuchro, Ruben Hoogenhout, Radosław Adamski - Kamil Antonik (66' Bartłomiej Eizenchart), Bartosz Kwiecień (78' Kacper Szymkiewicz), Bartłomiej Wasiluk, Paweł Wojciechowski, Pedro Vieira - Maciej Górski (78' Daniel Morys).

Podbeskidzie: Matvei Igonen - Ezequiel Bonifacio, Daniel Mikołajewski, Mateusz Wypych, Julio Rodríguez, Jeppe Simonsen - Michał Janota (84' Krzysztof Drzazga), Marcel Misztal, Jakub Bieroński (60' Titas Milašius), Joan Román (84' Emre Çeltik) - Kamil Biliński.

Żółte kartki: Vieira, Kwiecień - Milašius, Misztal.

Sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin)