Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Resovia Rzeszów lepsza w derbach Rzeszowa!

Blue Full Time Score Instagram Post (Zdjęcie w tle dla Facebooka) (2)
O 17:30 rozpoczęły się 88 derby Rzeszowa. Od pierwszych minut na stadionie przy ul. Hetmańskiej przeważała Stal. Jednak nie potrafił tego udokumentować. Z czasem do głosu zaczęli dochodzić goście z Wyspiańskiego, którzy kreowali lepsze sytuacje.

W 24 minucie strzał Viery na rzut rożny sparował Pęksa, a minutę później po dośrodkowaniu Górski trafił w poprzeczkę, ale spalonego odgwizdali sędziowie. Od 25 minuty do 30 minuty groźniejsi byli goście i udokumentowali to. W 30 minucie Pęksa faulował Bąka, a gola na 1:0 dla Resovii zamienia Bartłomiej Wasiluk.

Wydawało się, że piłkarze zejdą do szatni z wynikiem 0:1, ale w 44 minucie Viera podaje do Górskiego, ten strzela i mamy 2:0 dla gości. W tym momencie warto wspomnieć o statystykach posiadania piłki. Gospodarze przeważali 64:36, ale na niewiele zdało się to w pierwszej połowie.

Po przerwie po stronie Stali na boisku melduje się Patryk Małecki, która zmienia. Trzy minuty po wznowieniu meczu gospodarze strzelają kontaktowego gola. Dośrodkowanie Olejarka i kiks Mateusza Bondarenko i Resovia prowadzi już tylko 2:1. Osiem minut później wyrównuje Prokić po dośrodkowaniu Michalika.

Po wyrównaniu więcej z gry mieli gospodarze i to oni tworzyli lepsze sytuacje. Wydawało się, że w 65 minucie powinno i musiało być 3:2 dla Stali. Sam na sam z bramkarzem Resovii znalazł się Olejarka. Jednak bramki nie zdobył. Ta sytuacja zemściła się w 70 minucie. Szybka kontra Resovii, strzał Kamila Antoniaka, piłka przelatuje pomiędzy nogami Pęksy i Resovia prowadzi na Hetmańskiej 3:2.

Przez następne minuty Stal próbuje wyrównać. Z boiska schodzi Dawid Olejarka  i Bartosz Wolski. Na ich miejsce meldują się Krzysztof Danielewicz i Ramil Mustafajew. Stal jednak w tym momencie odbijała się od ściany. W 82 minucie niesamowity gol Bartosza Kwietnia, który może aspirować do bramki kolejki. Zauważył on, że Pęksa wyszedł z bramki i strzelił z połowy boiska na 4:2 dla Resovii.

Przez następne minuty Stal próbuje strzelić gola kontaktowego, ta sztuka udaje się w pierwszej minucie doliczonego czasu gry Prokić strzela gola z bliskiej odległości i Stal strzela na 3:4. Gospodarze próbowali doprowadzić do wyrównania, robili to niestety nieskutecznie. W derbach Rzeszowa lepsza Resovia Rzeszów.

Składy wyjściowe obu drużyn:
Stal Rzeszów: Pęksa - Polowiec, Pajnowski, Oleksy, Głowacki, Poczobut, Wolski, Michalik, Olejarka, Piątek, Prokić.

Rezerwowi: Kaczorowski, Wrona, Ławrynowicz, Piotrowski, Mustafaev, Kłos, Danielewicz, Małecki, Sadłocha.

Trener: Daniel Myśliwiec

Resovia: Pindroch - Bondarenko, Mikulec, Wasiluk, Mróz, Górski, Adamski, Bąk, Eizenchart, Hoogenhout, Vieira.
Rezerwowi: Sujecki, Kubowicz, Krasa, Wojciechowski, Morys, Chuchro, Mikrut, Antonik, Kwiecień.

Trener: Mirosław Hajdo

Sędziuje: Sebastian Jarzębak (Bytom).

Blue Full Time Score Instagram Post (Zdjęcie w tle dla Facebooka)

Blue Full Time Score Instagram Post (Zdjęcie w tle dla Facebooka) (1)