Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Resovia remisuje z Chrobry Głogów. Zabrakło skuteczności pod bramką rywala

Screenshot_20230415-094006~3
Wydawało się, że dobrej passie, którą notowała Resovia zostanie ona podtrzymana. Tym bardziej, ze w ostatniej kolejce Pasy wygrały ze Skrą Częstochowa aż 0:5. Niestety w meczu z Chrobry Głogów, który rozgrywany był wczoraj zabrakło skuteczności.

Pierwsza groźna akcja została stworzona już w piątek minucie przez graczy gości Sebastian Steblecki uderzył w poprzeczkę. Dobrze w następnych fragmentach meczu grał Mikulec, który w 20 minucie strzelił w kierunki bramki, piłka odbiła się od Eizencharta, by ostatecznie trafić pod nogi Górskiego. Jemu wystarczyło dopełnić formalności i skierować piłkę d pustej bramki. Niestety, ale prowadzenie Resovii nie utrzymało się długo, bo trzy minuty później Chroby wyrównał. Piłkę z autu wyrzucił Górski, który podał do Zarównego, ten strzelił, piłkę obronił  Łakota, ale wobec dobitki Muchy był już bezradny. Przed przerwą gola mógl zdobyć Seweryn, ale po rzucie rożnym i strzale z główki trafił w poprzeczkę.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Chrobrego, którzy oddali cztery strzały. Po ryzykownym zagraniu Adamskiego sędzia dokonał analizy VAR, ostatecznie na rzut karny się nie zdecydował. Przez całą następną połowę piłkarze Resovii i Chrobrego próbowali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Były to jednak próby nieskuteczne. Ze strony Resovii próbował Eizenchart i Viera.

Apklan Resovia – Chrobry Głogów 1:1 (1:1)

1:0, Maciej Górski (20)

1:1, Patryk Mucha (22)

Apklan Resovia: Paweł Łakota – Radosław Adamski, Ruben Hoogenhout, Aleksander Komor, Łukasz Seweryn – Bartłomiej Wasiluk, Bartłomiej Eizenchart (72. Pedro Vieira), Marek Mróz, Mehdi Lehaire (82. Radosław Kanach), Rafał Mikulec (88. Kamil Antonik) – Maciej Górski (72. Jakub Sylvestr)

Chrobry Głogów: Damian Węglarz – Sebastian Górski, Jaka Kolenc, Mateusz Ozimek (80. Artur Bogusz) , Jakub Kuzdra, Robert Mandrysz, Patryk Mucha, Albert Zarówny, Sebastian Steblecki (70. Kamil Wojtyra), Mateusz Machaj (80. Rafał Wolsztyński), Miłosz Jóźwiak (64. Jakub Górski)

Żółte kartki: Ruben Hoogenhout, Aleksander Komor

Sędzia: Grzegorz Kawatko (Giżycko)