Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Resovia odpada z Pucharu Polski. Lepsza okazała się Pogoń Siedlce

FB_IMG_1668148810028
W meczu 1/8 Pucharu Polski Resovia Rzeszów pojechała do Siedlec mierzyć się z miejscową Pogonią. Podopieczni Mirosława Hajdo przegrali minimalnie 1:0 i zakończyli swoje zmagania w tej fazie rozgrywek.

Resovia Rzeszów po pierwszej połowie remisowała z niżej notowanym rywalem 0:0. Swoich szans próbował Wasiluk. Pierwszy raz jego strzał obronił bramkarz miejscowych, drugim strzał był niecelny. W końcówce pierwszej części spotkania uderzył jeszcze Antonik, ale ponownie na posterunku był bramkarz Pogoni Siedlce.

Druga połowa długo była podobna do drugiej.  Wszystko zapowiadało, że obie drużyny czekają rzuty karne. Wszystko zmieniło się w 79 minucie meczu. Demianiuk ruszył do linii końcowej i dośrodkował do Nikodema Fiedosewicza. Zawodnik Pogoni strzelił z bliskiej odległości głową i pokonał Sujeckiego. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i to Pogoń Siedlce mogła cieszyć się z awansu do najlepszej ósemki Pucharu Polski.

Pogoń Siedlce: 97. Jakub Kowynia - 24. Przemysław Misiak, 2. Tomasz Lewandowski, 19. Maciej Wichtowski, 23. Nikodem Fiedosewicz - 29. Marcinho (63, 20. Cezary Bujalski), 99. Bartosz Wicenciak, 31. Ernest Dzięcioł, 7. Damian Szuprytowski, 56. Cezary Demianiuk - 9. Damian Nowak.

Resovia Rzeszów: 91. Nikodem Sujecki - 4. Rafał Mikulec (76, 11. Daniel Morys), 5. Dawid Kubowicz, 87. Ruben Hoogenhout, 42. Bartłomiej Eizenchart - 98. Kamil Antonik, 99. Bartosz Kwiecień (85, 20. Radosław Bąk), 6. Bartłomiej Wasiluk, 9. Paweł Wojciechowski (85, 23. Miłosz Kałahur), 90. Pedro Vieira - 16. Maciej Górski.

żółte kartki: Nowak - Mikulec, Wasiluk, Kwiecień, Hoogenhout, Morys.

sędziował: Karol Iwanowicz (Lublin).