poniedziałek, 19 kwietniaWiadomości które się liczą

Punkt szczepień w Hali Podpromie

Miasto Rzeszów razem z Centrum Medycznym ,,Medyk” uruchamia Punkt Szczepień Masowych, który będzie zlokalizowany w hali na Podpromiu. Urząd udostępni pomieszczenie, natomiast ,,Medyk” zadba o wyposażenie w sprzęt i kadry.

 

To ważna dla mieszkańców miasta sprawa, dlatego staramy się działać szybko. Hala Podpromie z zapleczem parkingowym to dobry wybór na lokalizację takiego punktu – mówi pełniący funkcję prezydenta Marek Bajdak

We wtorek odbyło się spotkanie, na którym zostały omówione wszystkie najważniejsze kwestie. Przydzielone zostały obowiązki, dzięki którym wiadomo, kto i za co odpowiada. Przydzielone zostały również zadania. W ramach wspólnie tworzonego punktu miasto udostępni pomieszczenie,  parking przy hali, a także stoły, krzesła oraz tzw. media. Natomiast ,,Medyk” zapewni sprzęt medyczny, boksy i kadrę medyczną.

Szczepienia nie są zaplanowane w hali głównej, gdzie rozgrywają się mecze, ale w bocznej sali treningowej. Na start zaplanowane jest uruchomienie 6 tzw. boksów, czyli pomieszczeń do szczepień.

Chcemy szczepić ok. 2 tys. osób dziennie. Gdy zostaną uwolnione szczepienia, czyli wszyscy, bez względu na wiek będą mogli się rejestrować, planujemy zwiększyć  liczbę boksów do 16 i zwiększyć ilość szczepionych osób – mówi Tomasz Brud, dyrektor ds. rozwoju Centrum Medycznego ,,Medyk”

Punkt szczepień będzie również przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowo planowane jest uruchomienie szczepień w systemie drive thru. To, kiedy ruszą, zależne jest od warunków pogodowych, jednak trwają już przygotowania, w które zaangażowane jest wojsko. Żołnierze, którzy zaangażowali się w pomoc (21 Brygada Strzelców Podhalańskich oraz 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej) mają pomagać w obsłudze mieszkańców. Także Straż Miejska będzie wspierać obsługę punktu szczepień. Jego uruchomienie planowane jest w najbliższych dniach. W tym systemie Centrum Medyczne ,,Medyk” chce uruchomić cztery takie punkty szczepień.

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze