sobota, 18 wrześniaWiadomości które się liczą
Shadow

Punkt adopcji roślin w Rzeszowie

Rośliny doniczkowe to świetny sposób do oczyszczania powietrza w domach i mieszkaniach. Jednak, aby nasze rośliny miały się dobrze i spełniały swoją rolę potrzeba wiedzy, miejsca i czasu. Źle pielęgnowane często przestają być atrakcyjne dla oka, przez co właściciele się ich pozbywają. Niepotrzebnie, jest na to sposób, by dać im drugie życie.

Jeśli mamy roślinę, którą nie chcemy się zajmować możemy oddać ja do Punktu Adopcji Roślin, gdzie szybko znajdzie nowego opiekuna. W Rzeszowie taki punkt znajduje się w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury.

Punkt ten wpisuje się w ekologiczny i bardzo modny w ostatnim czasie ekologiczny nurt less waste, który zakłada maksymalne ograniczenie marnowania. Idea nie wyrzucaj – oddaj świetnie się sprawdza w przypadku roślin. W RIKu możesz pozostawić kwiaty, którymi nie możesz się już opiekować, ale też możesz przygarnąć ,,nową” roślinkę. Dla zainteresowanych  został przygotowany regulamin na temat tego, jak adoptować rośliny.

  1. Przyjmowane są rośliny doniczkowe, do przechowywania i sadzenia w pomieszczeniach.
  2. Każdy może pozostawić roślinę (jeśli będzie wolne miejsce) lub ją zabrać.
  3. Rośliny przyjmowane są w doniczkach.
  4. Rośliny muszą być w dobrej kondycji, nie mogą być chore czy zniszczone.
  5. Mile widziane informacje o oddawanej roślinie np. nazwa.
  6. Przed pozostawieniem rośliny w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury, należy skontaktować się z organizatorami za pośrednictwem strony Facebook, mailowo: kontakt@inkubatorkultury.eu lub osobiście w siedzibie RIK ul. Jagiellońska 24
Czytaj też  Targi ślubne w Jasionce

 

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Facebook