poniedziałek, 6 grudniaMasz ważny temat? Pisz na: redakcja@rzeszow-info.pl
Shadow

Przystanek na europejską skalę

Przy ulicy Lisa-Kuli w Rzeszowie oddano wczoraj do użytku nowoczesny przystanek autobusowy, na którym zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne.

Nowoczesny przystanek został zaprojektowany i wyprodukowany przez rzeszowską firmę ML System, która przekazała go miastu bezpłatnie. miastu.
Wiata jest fotowoltaiczna, ogrzewana wewnątrz, podgrzewana jest także ławka. W szybę wkomponowano wyświetlacz, na którym możemy sprawdzić rozkład jazdy.

Na przystanku można w sposób indukcyjny (bezprzewodowy) i przewodowy (USB) doładować telefon, laptop, czy tablet. Pasażerowie mają także dostęp do sieci WiFi.

Przystanek ma także specjalną szufladę pod ławka, a w niej znajduje się defibrylator, jest też instrukcja udzielania pierwszej pomocy.
– Cieszę się, że najnowocześniejszy w Polsce przystanek zasilany energią słoneczną stanął właśnie w stolicy Podkarpacia – mówił na otwarciu Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. – Rzeszów to miasto ludzi młodych otwarte na nowoczesne rozwiązania podnoszące jakość życia – dodał prezydent.

maf

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Facebook