Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Przemysław Jednacz: Dla mnie Rzeszów Smart City to przede wszystkim ludzie

Dziś rozmawiamy z Przemysławem Jednaczem, który będzie stał na czele Stowarzyszenia Smart City Rzeszów. Zapraszamy do lektury krótkiego wywiadu.

Rozpoczynasz kierowanie stowarzyszeniem Rzeszów Smart City. Jak wiemy przez lata idea Smart City cieszyła się w Rzeszowie dużym zainteresowaniem, czym dla ciebie jest Rzeszów Smart City?

Przemysław Jednacz: Dla mnie Rzeszów Smart City to przede wszystkim ludzie. Tak było w 2015 r. kiedy powstawał ruch, tak jest i w 2022 r. Nawet najlepiej zaopatrzona w narzędzia organizacja jest niczym bez ludzi. Chcę, aby nasze Stowarzyszenie nadal było otwarte na ludzi o różnych poglądach, którym zależy na inteligentnym i mądrym rozwoju miasta. Chcemy być łącznikiem na linii miasto-mieszkańcy. Miejscem, do którego mieszkańcy mogą zgłaszać pomysły, aby miasto funkcjonowało jeszcze lepiej. Przez ostatni 7 lat ruch Rzeszów Smart City zbudował markę, za którą idzie jakość oraz odpowiedzialność. Jakość pracy i pomysłów oraz odpowiedzialność za powierzone zadania.

Może być zdjęciem przedstawiającym 8 osób i ludzie stoją
Foto: Rzeszów Smart City

Jakie plany zamierza podjąć w najbliższym czasie Rzeszów Smart City?

Przemysław Jednacz: Na ten moment kończymy kwestie formalno-prawne związane z powstaniem Stowarzyszenia. Przyjęliśmy zasadę, że spotykamy się początkiem każdego miesiąca i ustalamy plan działania. Ostatnim ważnym zadaniem, jakie zrealizowaliśmy, było spotkanie w Urban Lab Rzeszów, w którym zainaugurowaliśmy działalność Stowarzyszenia-przedstawiliśmy jego cele oraz przyjęliśmy deklaracje członkowskie od nowych osób. Obecnie przeglądamy programy (m.in. Fundusze Europejskie, Fundusze Norweskie itp.) oraz oceniamy możliwość wnioskowania o granty na realizacje zadań, które mamy wpisane w nasz Statut. Jako organizacja, chcemy mieć charakter inkluzywny. Będziemy włączać, a jednocześnie nasze działania kierować do różnych grup społecznych: studentów, seniorów, uczniów rzeszowskich szkół, kobiety, a także przedsiębiorców.

Może być zdjęciem przedstawiającym 11 osób, ludzie stoją i w budynku
Foto: Rzeszów Smart City

Osoby założyciele to społecznicy. Czy jako osoba, która będzie kierować Rzeszów Smart City, możesz scharakteryzować swój zespół?

Przemysław Jednacz: Wśród założycieli mamy osoby z różnych sektorów-są nauczyciele akademiccy i naukowcy, przedsiębiorcy, pracownicy z sektora edukacji oraz szeroko rozumianego sektora prywatnego. Dodatkowo do Stowarzyszenia zapisują się studentki i studenci oraz Ci, którzy chcą działać. Każda i każdy z nas wnosi cegiełkę w kierunku rozwoju idei Smart City. Zapraszamy do współpracy również inne podmioty. Tak szerokie grono współpracy pozwala na osiąganie efektów synergii. Nasz zespół to osoby, które na pewno są proaktywne i nie czekają na zbiegi okoliczności, tylko działają. Działamy, zamiast czekać. To dla mnie zaszczyt, że mogę kierować Rzeszów Smart City.

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze