Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Przełamanie Resovii z Puszczą Niepołomice!

Do 11 kolejki musieli czekać Resoviacy na zwycięstwo w Fortuna 1 Lidze. Do Rzeszowa przyjeżdżał zespół, który w przypadku zwycięstwa mógł zostać liderem rozgrywek. Resovia to zespół, który musiał walczyć o przełamanie i wydostanie się ze strefy spadkowej. 

Mecz od początku był wyrównany. Z czasem optyczną przewagę zaczęli przejmować goście i częściej gościli na połowie Resovii Rzeszów. W 22 minucie Thiakane zagrał ręką w swoim polu karnym. Arbiter nie miał wątpliwości i wskazał na 11 metr. Rzut karny wykorzystał Wasiluk. 

Następne minuty upływały pod kontrolą przyjezdnych. Resovia skupiła się na obronie i atakach pozycyjnych. W końcówce pierwszej połowy Puszcza kilka razy próbowała zdobyć gola, ale robiła to nieskutecznie. 

Drugą połowę lepiej zaczęła drużyna z Rzeszowa. W 61 minucie meczu Klaudiusz Krasa uderzył zza pola karnego. Piłka odbiła się od poprzeczki i wylądowała za linią bramkową. Sędzia nie był jednak pewien i skorzystał z systemu VAR, który potwierdził gola na 2:0 dla Resovii. 

W 72 minucie po Puszcza powinna zdobyć bramkę na 2:1. Jednak strzał Sołowiej uderzył głową z 5 metra zbyt lekko i bramkarz Resovii pewnie obronił ten strzał.

Po tej sytuacji drużyna gości wyglądała na zrezygnowanych. Swojego szczęścia próbowali gospodarze. Dopiero w końcówce meczu, a konkretnie 90 minucie Siemaszko wykorzystał błąd Pindrocha. Bramkarz Resovii nie sięgnął piłki i zrobiło się tylko 2:1 dla Resovii. Goście próbowali jeszcze wyrównać, ale ostatecznie im się to nie udało. 

Czytaj też  Sprawdź się w teście Coopera

Dzięki zwycięstwu Resovia opuściła ostatnie miejsce w tabeli. Oby to było przełamanie, które pozwoli Resovii przesuwać się do góry w ligowej tabeli. 

 

Bramki: 1:0 Wasiluk 23-karny, 2:0 Krasa 61, 2:1 Siemaszko 90.

Żółte kartki: Bondarenko, Mikulec, Wasiluk, Krasa, Hoogenhout, Vieira, Pięczek, Hajda, Frelek

Resovia Rzeszów: Pindroch, Bondarenko, Mikulec, Wasiluk, Krasa, Górski (72 Wojciechowski), Adamski, Bąk, Eizenchart (86 Morys), Hoogenhout, Antonik (63 Vieira).

Trener: Mirosław Hajdo.

Puszcza Niepołomice: Komar – Czarny, Pięczek, Tomalski, Thiakane, Serefain (85 Jopek), Bartosz (72 Wójcik), Klisiewicz (46 Siemaszko), Koj, Sołowiej, Frelek (46 Hajda ).

Trener: Tomasz Tułacz.

Sędziował: Szczerbowicz (Olsztyn)

 

Foto podglądowe: Paweł Golonka 

Link do fotorelacji z meczu Resovii dostępny tutaj 

 

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze