sobota, 31 lipcaWiadomości które się liczą
Shadow

Przedszkole i żłobek przy ul. Iwonickiej

Rzeszów dostał z Ministerstwa Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej wsparcie w wysokości 1,5 mln złotych na przedszkole przy ul. Iwonickiej oraz 488 tys. złotych z rządowego programu „Maluch +” na wyposażenie żłobka, który będzie działał w tym samym kompleksie przy ul. Iwonickiej.

Dokumenty potwierdzające rządowe wsparcie przekazała Markowi Bajdakowi, pełniącemu funkcję prezydenta Rzeszowa, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Obie placówki zaczną działalność we wrześniu.

– Bardzo się cieszę, że mogę przekazać dokumenty potwierdzające przyznanie tych dotacji. To są dobre informacje. Rzeszów jest miastem ludzi młodych, którzy mają dzieci i troszczę się o to, aby zapewnić im opiekę blisko domu – mówiła wojewoda.

Marek Bajdak podkreślał, jak ważna dla młodych ludzi jest to inwestycja:
– W tym rejonie miasta jest to kluczowa inwestycja, gdyż ta część Rzeszowa intensywnie się rozbudowuje, zamieszkuje ją wiele młodych osób z dziećmi, a więc miasto musi im zapewnić odpowiednie warunki – mówił Bajdak.

Koszt budowy całego kompleksu przy ul. Iwonickiej – przedszkola i żłobka wraz z zagospodarowaniem terenu – to kwota ponad 17 mln złotych. Pieniądze na ten cel miasto zarezerwowało w swoim budżecie. Teraz, dzięki ministerialnej dotacji, urząd miasta zyska dodatkowe fundusze, które będzie mógł przeznaczyć na inne zadania.

Czytaj też  Sukces studentów PRz w Konkursie Krasomówczym Języka Japońskiego

Przedszkole przy ulicy Iwonickiej będzie miało 8 oddziałów i pomieści 200 dzieci. Przedszkolaki rozpoczną w nim zajęcia we wrześniu tego roku. Rekrutacja już się odbyła. Trwa teraz proces wyposażania placówki m.in. w meble, zabawki, pomoce dydaktyczne. W przedszkolu ma też działać kuchnia, która na miejscu będzie przygotowywać dla dzieci zdrowe i pełnowartościowe posiłki.

W żłobku – który ma działać w tym samym budynku – znajdzie się miejsce dla 178 maluchów. Żłobek – tak jak przedszkole – ma zacząć działać we wrześniu i proces naboru również się już zakończył. Wyposażenie placówki zostało wycenione na ponad 600 tys. złotych. Dotacja z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu „Maluch +” w wysokości 488 tys. złotych pokryje większość kosztów.

maf

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Facebook