Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zaprasza do wspólnego działania rzeszowskich artystów, twórców kultury i promotorów sztuki

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zaprasza twórców kultury do udziału w otwartych konkursach na realizację zadań publicznych w zakresie wspierania kultury. Po raz pierwszy Miasto dofinansuje zarówno konkretne zadania, jak i całoroczną działalność kulturalną. Budżet przeznaczony na dotacje to: 1 070 000 zł.

Prezydent Konrad Fijołek podczas rozmów z rzeszowskimi artystami i ludźmi kultury zobowiązał się wspierać twórców. To wsparcie dotyczy zarówno organizacji i współtworzenia życia kulturalnego w mieście, jak i dofinansowania projektów i ich inicjatorów.

– To co jest niezwykle ważne, o 100 procent zwiększyliśmy budżet przewidziany na wsparcie stowarzyszeń i fundacji prowadzących działalność kulturalną. Do tej pory mogły się starać o pieniądze na konkretne projekty, a teraz dotacje obejmują także ich bieżącą działalność – powiedział prezydent Rzeszowa.

-Zachęcam twórców kultury, aby włączyli się w życie miasta i tutaj działali. Kwota zaplanowana w budżecie Rzeszowa na realizację zadań publicznych w zakresie wspierania kultury i ochrony dziedzictwa narodowego to 1 070 000 zł – powiedziała wiceprezydent Krystyna Stachowska.

Będą dwa projekty

Pierwszy projekt to otwarty konkurs na realizację zadań publicznych w zakresie wspierania kultury i ochrony dziedzictwa narodowego w 2022 roku – całoroczna działalność kulturalna. W ramach zadania można uzyskać dofinasowanie działalności prowadzonych m.in. w formie niepublicznego teatru, galerii sztuki, sceny muzycznej, organizacji stałych wydarzeń promujących sztukę. Maksymalna kwota wnioskowanej dotacji wynosi 150.000,00 zł. Termin składnia wniosków upływa 21 styczna 2022 roku.

Czytaj też  Polsko-ukraiński wielkanocny jarmark na rynku w Rzeszowie

Drugi, to otwarty konkurs na realizację zadań publicznych w zakresie wspierania kultury i ochrony dziedzictwa narodowego w 2022 roku. Można tu uzyskać dofinansowanie na zadnia które mają na celu wzbogacenie oferty kulturalnej miasta Rzeszowa, udostepnienie mieszkańcom różnorodnych przedsięwzięć kulturalnych i artystycznych, edukacji i propagowania wiedzy zakresie kultury, sztuki i dziedzictwa narodowego. Minimalna kwota wnioskowanej dotacji wynosi 5.000,00 zł. Maksymalna – 100.000,00 zł. Termin składnia wniosków upływa 8 lutego 2022 roku.
Więcej informacji na stronie erzeszow.pl i Biuletynie Informacji Publicznej.

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze