sobota, 18 wrześniaWiadomości które się liczą
Shadow

Prezydent ma zielony plan dla osiedla Pogwizdów Nowy

– Tereny na osiedlu Pogwizdów Nowy, na których znajduje się m.in. boisko sportowe, zostaną objęte planem zagospodarowania przestrzennego. Będą przeznaczone pod zieleń, rekreację i sport – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Pogwizdów Nowy stał się częścią Rzeszowa 1 stycznia 2021 roku. Niestety wraz ze zmianą granic miastu nie zostały przekazane niektóre tereny znajdujące się w Podgwizdowie Nowym. Chodzi m.in. o teren boiska sportowego i znajdujące się w jego sąsiedztwie działki. 15 stycznia 2021 roku ówczesne władze Rzeszowa wystąpiły pisemnie do władz gminy Głogów Małopolski z prośbą o przekazanie działek, na których znajduje się m.in. wspomniane już boisko. Niestety nie przyniosło to efektu, tereny nie zostały przekazane.

Wiosną tego roku Konrad Fijołek, wtedy jeszcze radny, wystąpił z wnioskiem do Biura Rozwoju Miasta o przeanalizowanie tego, czy tereny znajdujące się w północnej części os. Pogwizdów Nowy, przy granicy tzw. Mrowlich Łąk objętych oddziaływaniem programu Natura 2000, powinny zostać objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

– Przystąpienie do opracowania planu miejscowego i jego uchwalenie dałoby podstawę prawną dla zagospodarowania tego terenu pod ogólnodostępną osiedlową zieleń miejską i na cele rekreacyjno-sportowe. Dodam, że w obowiązującym dla tego terenu studium kierunków i uwarunkowań zagospodarowania przestrzennego wpisana jest zieleń. Jako prezydent miasta, kilka dni temu, nakazałem przygotować projekt uchwały o przystąpieniu do prac nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla terenu w Pogwizdowie Nowym , na którym znajduje się m.in. boisko sportowe. Te tereny będą przeznaczone pod zieleń, sport i rekreację – mówi Konrad Fijołek.

Czytaj też  Trwa ocieplanie budynków MZBM Rzeszów, większość jest już ocieplona

Prace nad projektem uchwały już trwają. Uchwała o przystąpieniu do opracowania miejscowego planu zostanie przedstawiona radnym na jednej z najbliższych sesji.

Niezależnie od prac nad planem w przyszłym tygodniu prezydent Fijołek spotka się z władzami Głogowa Małopolskiego.

maf

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Facebook