Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Prace na rzeszowski torze. Dosypano 15 ton glinki

Na rzeszowskim torze trwają prace przygotowawcze pod sezon żużlowy 2023. Działacze dosypali na tor 15 ton glinki.

Przypomnijmy, że w minionym już sezonie 2022 rzeszowski tor nie był atutem gospodarze. “Żurawie” wygrali na nim bowiem dwa z sześciu spotkań. Szczególnie dotkliwe porażki była ze SpecHouse PSŻ-em Poznań czy Optibet Lokomotiv Daugavpils. 

Tor żużlowy w sezonie 2023 atutem gospodarzy?

Modernizacja, jaka ma miejsce z początkiem 2023 roku dotyczy dosypania piętnastu ton glinki, a także gruntownego przygotowania toru. Trzeba dodać także, że prace te toczą się pod ścisłym nadzorem GKSŻ.

Zgodnie z informacjami podawanymi przez klub, takie działania na torze nie miały miejsca w ciągu ostatnich 30 lat. Kibice z całą pewnością liczą, że zmiany poskutkują emocjonującymi widowiskami z wieloma mijankami przy Hetmańskiej 69 w sezonie 2023.

Pierwsze spotkanie rzeszowian w nadchodzącym sezonie będzie starciem derbowym na torze w Tarnowie (8 lub 9 kwietnia). Natomiast pierwsze domowe starcie rozegrane zostanie tydzień później, a rywalem ma być Polonia Piła.

To spotkanie jednak nadal stoi pod znakiem zapytania, ponieważ klub z wielkopolski nadal czeka na uzyskanie licencji. 

Czytaj też  Krzysztof Mączka: W polskiej reprezentacji jest sportowa złość, aby zrehabilitować się za porażkę z Czechami

Stal Rzeszów z awansem na zaplecze PGE Ekstraligi?

Przypomnijmy, że początkiem listopada działacze Stali Rzeszów ogłosili skład na nadchodzący sezon. Na papierze może on robić niebywałe wrażenie. 

Ze znanych twarzy w drużynie nadal występować będą Kevin Wölbert, Eduard Krčmář, a także młodzieżowcy – Mateusz Majcher, Konrad Mikłoś oraz Nikodem Chorzępa. Z kolei w gronie nowych zawodników znaleźli się: Marcin Nowak, Peter Kildemand, Jonas Jeppesen, Jacob Thorssell oraz zawodnicy formacji U24: Mateusz Tudzież i Rafał Karczmarz.

Natomiast w zestawieniu nowych młodzieżowców są: słoweński talent Anže Grmek, Anders Rowe, Philip Hellström-Bängs i Rune Thorst. Pełny skład oraz fotorelację z jego prezentacji możecie zobaczyć Państwo tutaj: https://rzeszow-info.pl/texom-stal-rzeszow-przedstawila-sklad-na-nadchodzacy-sezon-2-ligi-zuzlowej-fotrelacja/

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze