poniedziałek, 19 kwietniaWiadomości które się liczą

Powstanie droga łącząca ulice Podwisłocze i Wierzbową

Decyzja jest nieodwołalna, powstanie droga łącząca ulice Podwisłocze i Wierzbową. Budowa tej drogi była w planach już od wielu lat. Ubiegły rok przyniósł konkretne decyzje i zapisano w budżecie pieniądze na dokumentację inwestycji. Na etapie przygotowywania projektu zaczął się protest mieszkańców bloków przy ul. Cegielnianej. Ich stanowisko reprezentowała Spółdzielnia Mieszkaniowa „Geodeci”. Mieszkańcy dążyli do odsunięcia przyszłej drogi jak najdalej od nich. W odpowiedzi wprowadzono pewne korektę przebiegu trasy.

Droga łącząca ulice Podwisłocze i Wierzbową – korekty

Zmiana wprowadzona w projekcie polegała na przesunięciu drogi bliżej Wisłoka. Ta korekta spowodowała natomiast protesty z innej strony. Swoje niezadowolenie zaczęli wyrażać mieszkańcy Capital Towers. Chcieli by odsunięto od nich przyszłą drogę. W związku z tym po raz kolejny wprowadzono korektę, przesunięto drogę mniej więcej na środek wolnego terenu. Dzięki temu, miała się nie zbliżać do żadnych budynków. W efekcie jednak protesty rozpoczęły obie strony, zarówno mieszkańcy budynków Capital Towers i budynków przy ul. Cegielnianej. Czy mieszkańcy będą w stanie powstrzymać budowę drogi? Nie.

Rzecznik podkreślał, że planowana droga jest ważnym elementem komunikacyjnym miasta i będzie z niej korzystać wielu mieszkańców Rzeszowa. Ma stanowić pewną alternatywę dla al. Rejtana. W przyszłości planuje się wydłużenie wspomnianej drogi, by dochodziła aż do ulicy Lwowskiej. Ostatecznie w ratuszu postanowiono, że droga powstanie i wybrano ostatni wariant projektu, jako najmniej inwazyjny. Według rzeszowskich urzędników pozwolenie na budowę zostanie wydane do czerwca br., a sama budowa ma się zacząć w wakacje.

Droga będzie miała 7m szerokości, będzie to jednopasmówka z chodnikami o szerokości 1,5 do 2m. Powstanie też ścieżka rowerowa, a w punkcie połączenia z Wierzbową, sygnalizacja świetlna. Zakończenie wykonania inwestycji planowane jest na przyszły rok.

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze