sobota, 31 lipcaWiadomości które się liczą
Shadow

Poszukiwany żywy lub martwy. 20 tysięcy za pomoc w ujęciu Jacka Jaworka

Komenda Wojewódzka Policji wyznaczyła nagrodę – 20 tysięcy złotych za informacje, które pozwolą zlokalizować żywego lub martwego Jacka Jaworka. Mężczyzna jest poszukiwany listem gończym w związku z potrójnym zabójstwem w Borowcach. Sprawca zastrzelił brata, jego żonę i syna. Poszukiwany może posiadać broń palną.

 

Potrójne zabójstwo

Do tragedii doszło 10 lipca w miejscowości Borowce koło Częstochowy. W domu jednorodzinnym znaleziono ciała małżeństwa oraz ich 17-letniego syna. Ofiary zostały zastrzelone. Ustalenia śledczych wskazują, że sprawcą zbrodni jest Jacek Jaworek. Tuż po zabójstwie mężczyzna uciekł, a prokuratura wystawiła za nim list gończy. Wstępne wyniki zwłok wskazały, że wszystkie 3 osoby zginęły w wyniku ran postrzałowych. Funkcjonariusze podkreślają, że podejrzany może posiadać przy sobie broń palną i może być agresywny.

List gończy

Od zeszłego wtorku Jaworek jest poszukiwany listem gończym. Wobec mężczyzny 13.07.21 r. wydano postanowienie o tymczasowym aresztowaniu. Wszystkie osoby, które mają informacje na temat miejsca pobytu poszukiwanego, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KWP w Katowicach.

Podejrzany jest tęgiej budowy ciała, ma ok. 170-180 cm wzrostu, włosy jasne, krótkie. W chwili zdarzenia Jacek Jaworek ubrany był w granatową koszulkę z jasnym napisem na przedniej części, granatowe spodnie jeansowe oraz szarą bluzę dresową. Po zdarzeniu poszukiwany mężczyzna mógł się przebrać. Na prawej łopatce ma widoczną przez koszulkę narośl o rozmiarze 5-7 centymetrów.

Czytaj też  Przerwa w dostawie wody 27.07.2021

Nagroda za znalezienie Jacka Jaworka

Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach wyznaczył w piątek nagrodę w wysokości 20 tysięcy złotych za informacje, które pomogą zatrzymać Jacka Jaworka lub odnaleźć jego ciało (niewykluczone, że mężczyzna nie żyje). Jeśli ktoś posiada informacje na jego temat, proszony jest o pilny kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pod numerem telefonu 798 031 306, Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod numerem telefonu 47 858 12 55 lub numerem alarmowym 112.

Policja zapewnia, że osoba, która przekaże informacje na temat miejsca pobytu poszukiwanego, może liczyć na pełną anonimowość. Funkcjonariusze jednocześnie przypominają, że ukrywanie lub pomoc w ukryciu osoby poszukiwanej jest przestępstwem i grozi za to kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Facebook