Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Pomóż sobie ćwiczeniami uśmierzyć dolegliwości bólowe rwy kulszowej

Na wstępie krótko czym jest rwa kulszowa.
Rwa kulszowa to promieniujący ból, który przemieszcza się wzdłuż przebiegu nerwu kulszowego, biegnąc od dolnej części kręgosłupa przez pośladek w dół w tylnej części nogi. Pojawia się, gdy nerw kulszowy jest podrażniony lub uciśnięty.
Rwa kulszowa to tak naprawdę objaw, który spowodowany jest podrażnieniem lub naciskiem na nerw kulszowy przez struktury przebiegające w okolicy tego nerwu. W szczególności znaczenie mają struktury przebiegające w poprzek.

W dzisiejszym artykule chciałam Wam przedstawić ćwiczenia, które pomogą w dolegliwościach bólowych . Pamiętajcie jednak, że fachową diagnozę oraz pomoc otrzymacie u lekarza, fizjoterapeuty lub osteopaty. Terapia oraz ćwiczenia zostaną dopasowane do Waszych potrzeb.

W Rzeszowie powstało jakiś czas temu wspaniałe miejsce łączące pomoc osteopaty/ fizjoterapeuty z trenerem personalnym. Osteoblog i Trenuj zdrowie znajdujące się przy ul. Hanasiewicza 10.

Uzyskacie tam kompleksową, fachową pomoc w tej i nie tylko tej dziedzinie.
Współpraca osteopaty/ fizjoterapeuty z trenerem daje ogromne możliwości. Oprócz terapii uzyskujemy od razu szyty na miarę naszych potrzeb oraz dolegliwości trening pod okiem specjalisty.
I to właśnie ten artykuł został przygotowany przez trenerkę personalną- Trenuj Zdrowie Agnieszkę Filar z gabinetu Osteoblog.

Pamiętaj, że ćwiczenia dedykowane jednej osobie mogą być przeciwwskazaniem u drugiej pomimo podobnych dolegliwości. Przygotowany zestaw ćwiczeń nie jest złotym środkiem dla każdego dlatego warto udać się do fachowca.

Ćwiczenie nr 1
Ułóż się na plecach na macie, odcinek lędźwiowy przylega do podłoża. Ugnij nogi, ułóż prawą stopę na lewym kolanie ( zmień po wykonanym ćw. stronę). Złap lewą nogę i przyciągnij do siebie, staraj się aby prawa noga była mocno odwiedzona do zewnątrz.

Ćwiczenie nr 2

Ustaw się w klęku podpartym i wykonaj tzw. koci grzbiet

Ćwiczenie nr 3

W leżeniu na plecach, odc. lędźwiowy przylega do podłogi/maty, nogi proste, ręce na boki na wysokości barków. Przełóż prawą nogę w zgięciu na lewą stronę. Staraj się odłożyć kolano na podłogę. Barki przyklejone do podłoża. Głowa skierowana w przeciwnym kierunku niż noga zgięta. Wykonaj na drugą nogę

Ćwiczenie nr 4

W leżeniu na plecach, odc. lędźwiowy przylega do podłoża. Załóż na stopę gumę, ręcznik, bluzę . Obie nogi proste w kolanach. Nogę na którą założyliśmy gumę itp. unosimy prostą w górę i dociągamy do siebie przy pomocy gumy. Wykonaj na drugą stronę

Ćwiczenie nr 5

Siad prosty. Przełóż prawą ugiętą nogę z lewą, skręć się w przeciwnym kierunku odpychając się ręką od nogi zgiętej.

Ćwiczenie nr 6

W leżeniu na brzuchu, nogi na szerokość bioder lub szerzej (jeśli czujesz dyskomfort, ból w okolicy lędźwi rozstaw szerzej nogi). Unieś się na przedramionach, postaraj się oderwać łokcie od podłoża.

Ćwiczenie nr 7

Zgiętą nogę ułóż przed sobą drugą wyprostuj w tył . Staraj się odłożyć przedramiona na podłoże, kolejnym etapem jest położenie się do przodu tak aby klatka piersiowa dotykała podłoża. Znajdź dla siebie odpowiednią wysokość ułożenia rąk na podłożu.

 

 

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze