Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Polska 2050 Szymona Hołowni- nowa jakość w polityce?

Partia Polska 2050 Szymona Hołowni w piątek 13 maja, o godzinie 12:00 w Parku Jedności Polonii z Macierzą w Rzeszowie przedstawiła swoje struktury w województwie podkarpackim.

W konferencji prasowej wzięli udział pełnomocnicy partii: Sylwester Korycki, Krzysztof Stańko i Bartosz Romowicz oraz członkowie partii.

Sylwester Korycki zapowiedział, że już niedługo będzie dostępny program dla naszego województwa oraz potwierdził, że struktury na Podkarpaciu przygotowują się już do wyborów centralnych i samorządowych.
„Uważam że Partia, która nie wsłuchuje się w głos ludzi jest pusta, Jeżeli nie słyszy głosu specjalistów i ekspertów jest głupia. Dlatego my jako partia Polska 2050 Szymona  Hołowni słuchamy zarówno Stowarzyszenia Polska 2050, które działa wśród ludzi już od 2 lat,  jak i Instytutu Strategie Polska 2050 który przedstawił już 1000ce stron programów i analiz, dla Polski. Są one dostępne od ręki wystarczy po nie sięgnąć.” – powiedział podczas konferencji Sylwester Korycki, członek zarządu krajowego Stowarzyszenia Polska 2050.

Krzysztof Stańko podkreślił, że osoby wchodzące w skład partii Polska 2050 Szymona Hołowni w większości wywodzą się ze struktur Stowarzyszenia Polska 2050, a więc są ludźmi, którzy potrafią działać bezinteresownie.

„Osoby wchodzące w skład naszej Partii w większości społecznicy wywodzący się ze struktur Stowarzyszenia, a więc są ludźmi, którzy potrafią działać bezinteresownie, zauważają i reagują na potrzeby innych, pracują poświęcając swój wolny czas. W naszym ruchu są również eksperci o dużej wiedzy merytorycznej, którzy chcą ją wykorzystać do budowania Polski demokratycznej, zielonej, wolnej energetycznie, bezpiecznej, o silnej gospodarce.” – dodał Krzysztof Stańko, 53-letni mieszkaniec Rzeszowa, pełnomocnik prezydenta Miasta Rzeszowa d.s. innowacji i rozwoju.

Czytaj też  Łukasz Rydzik: Kościół nie może dyktować politykom jak ma wyglądać stanowione prawo

Bartosz Romowicz dostrzegł jak bardzo ważny jest samorząd jako element struktury władzy w Polsce: „Dlatego chcemy go oddać tym, którzy stoją najbliżej ludzkich spraw. Nie potrzebujemy gierek politycznych w samorządach  – tu wykonuje się konkretną robotę”.

„Dziś wszystkie partie polityczne myślą o tym, jak dotrwać do końca bieżącej kadencji – diagnozował sytuację polityczną Bartosz Romowicz. – A my mamy w głowach wizje Polski roku 2030, 2040 i 2050. Pewnie każdy z nas ma inna motywację. Ja chciałbym, żeby moja córka, która skończy niebawem rok życia, w roku 2050 mogła żyć w dobrym, dostatnim i zdrowym kraju.” – uzupełnia Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych.

Partia to, po Stowarzyszeniu i Instytucie Strategii 2050, trzeci filar RUCHU Polska 2050.

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
obserwator
obserwator
1 miesiąc temu

Kolejna partyjka z nazwiskiem prezesa dyktatora w nazwie, najważniejszy program to aby tylko do sejmowego koryta załapać. Pytanie a gdzie oni byli dotychczas (czytaj w jakich partiach) to jakoś się nie chwalą. Np. pan burmistrz Romowicz, który już do sejmu ostatnio startował, tylko zapomniał na swoich plakatach wyborczych napisać, że jest członkiem PSL i z listy PSL startuje, nic mu z tego nie wyszło, to zrezygnował z PSL i załapał się teraz do nowej kanapowej partyjki, którą w mediach promują przy każdej okazji i na wszelkie sposoby. Skończy się to tak samo jak z tą co miała Palikota w nazwie, też była utworzona na zlecenie smutnych panów.