Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Policyjna akcja ,,MOTOCYL”

W niedzielę uwaga policjantów była skierowana przede wszystkim na motocyklistów, zwłaszcza, że wiosenna pogoda zachęcała do wyjazdów. Policjanci skontrolowali 390 motocyklów i motorowerzystów. Ujawnili 117 naruszeń, w tym 53 przypadki przekroczenia prędkości. 

Priorytetem działań policjantów ruchu drogowego jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach oraz egzekwowanie przestrzegania przepisów ruchu drogowego przez wszystkich użytkowników dróg. Szczególna uwaga skierowana jest na niechronionych, to znaczy pieszych, rowerzystów i motocyklistów, ponieważ wypadki z ich udziałem, często kończą się poważnymi obrażeniami lub śmiercią.

Wiosenna pogoda sprzyja wyjazdom poza miasto. Nie wszyscy uczestnicy ruchu drogowego przestrzegają przepisów. Główną przyczyną wypadków jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.  Do niemal połowy wypadków, w których poszkodowanymi są motocykliści lub ich pasażerowie, przyczyniają się inni użytkownicy dróg, najczęściej to kierujący samochodami osobowymi. Natomiast najczęstszymi przyczynami wypadków spowodowanych przez motocyklistów są: jazda z nadmierną prędkością, nieprawidłowe wyprzedzanie, niezachowanie bezpiecznej odległości i nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu.

W samym 2020 roku doszło do 175 wypadków z udziałem motocyklistwów/monorowerzystów, w których 16 osób poniosło śmierć, a 158 zostało rannych. W tym roku (do 9 maja) odnotowano 22 takie wypadki (5 osób zginęło, 17 zostało rannych).

Czytaj też  Otwarcie placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1 w Rzeszowie

W niedzielę (9 maja) funkcjonariusze drogówki zwracali uwagę na kierujących jednośladami, na stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierowców i prędkość, z jaką się poruszają. Policjanci łącznie skontrolowali 390 pojazdów.

Policjanci ujawnili 117 naruszeń, jakich dopuścili się kierujący. Najwięcej – bo 53 – dotyczyły przekroczenia dopuszczalnej prędkości, 12 wykroczeń polegało na niewłaściwym wyprzedzaniu bądź omijaniu. Ponadto stwierdzono, że 10 kierowców nie miało wymaganych uprawnień, a stan techniczny 12 pojazdów był niewłaściwy. Wszyscy kontrolowani byli trzeźwi. – informuje KWP Rzeszów.

Akcja “Motocykl” została przeprowadzona w ramach ogólnopolskiej kampanii “Jednośladem bezpiecznie do celu”.

 

 

 

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze