Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

#PodkarpacieNaWeekend: Rzeszów na niepogodę. Dwa miejsca, które musisz odwiedzić z dziećmi!

Odwilż, roztopy i nieprzyjemna aura nie sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Ostatnie dni zainspirowały mnie do odwiedzenia dwóch rzeszowskich atrakcji. Obie okazały się strzałem w dziesiątkę, więc z przyjemnością mogę je Wam polecić. Dokąd się wybrać, gdy za oknem plucha? Oto przepis na dzień pełen wrażeń. Nie tylko w czasie ferii!

Rzeszowskie Piwnice po nowemu

W Rzeszowskich Piwnicach byliśmy kilka lat temu. Wtedy już robiły spore wrażenie. Dziś zwiedzanie tego miejsca to wyjątkowa frajda dla dzieci jak i dla dorosłych. Śmiało można powiedzieć, że piwnice dostały nowe, fantastyczne, multimedialne życie! Interaktywne atrakcje i zaskakujące rozwiązania techniczne, przyciągają uwagę na każdym kroku. Na wejściu czeka na dzieciaki tajemnicza żaba, którą mogą podziwiać przez zakratowany otwór, i którą później mijamy wkraczając do podziemi. Do wyboru są dwie opcje zwiedzania: „interaktywna legenda” i „obrazy historii”. Istnieje również opcja zwiedzania dla osób z niepełnosprawnościami. My wybraliśmy opcję „interaktywna legenda”, która idealnie wpisuje się w zwiedzanie podziemi z dziećmi! Nie będę się tu rozpisywał o szczegółach zwiedzania. Zerknijcie po prostu na zdjęcia pod tekstem 😉, a później rezerwujcie wizytę! Gwarantuję, że Wasze pociechy i Wy będziecie zadowoleni. Dodam, że przewodnicy są dobrze przygotowani i szybko łapią kontakt z najmłodszymi. Aktywne i pełne atrakcji zwiedzanie sprawia, że dzieci nie tylko dobrze się bawią, ale też poznają historię miasta. Gorąco polecam!

Charlie i fabryka czekolady… Czyli najsłodsze miejsce w Rzeszowie

Pijalnia Czekolady M. Pelczar Chocolatier jest naszym stałym punktem, który odwiedzamy od lat zawsze, gdy jesteśmy na Prządkach lub w pobliżu Krosna. Do niedawna wiązało się to z wizytą w Korczynie. Od października 2021 roku mamy możliwość rozkoszowania się ulubionymi słodkościami także w Rzeszowie! Największa w Polsce i Europie pijalnia czekolady mieści się praktycznie w centrum miasta – w Centrum Kulturalno – Handlowym Millenium Hall.

Właścicielem tego niezwykłego miejsca jest pan Mirosław Pelczar – pasjonat, wizjoner, a przede wszystkim dwukrotny Mistrz Polski Cukierników. Podobno sam wszystkiego dogląda w swojej słodkiej manufakturze. I to widać. Praliny, czekolady, desery, czy wymyślne słodkie prezenty-pamiątki zachwycają. Są nie tylko ładne, ale też – a może przede wszystkim – mają dobre składy. To ważne, szczególnie jeśli chodzi o słodycze, które dajemy dzieciom. Po przekroczeniu progu Pijalni można się poczuć, jak w czekoladowej bajce. Na prawie całej długości lokalu po ogromnej makiecie kolejowej, poruszają się składy kolejowe, które wożą … tabliczki czekolady 😊. Przy wejściu zamontowana jest pompa, którą dzieci mogą pompować czekoladę. Trudno się opanować przy największej w Polsce fontannie czekolady, która wartko sobie płynie szerokim strumieniem. Wystrój lokalu przypomina wielką fabrykę czekolady, co na dzieciach i dorosłych robi ogromne wrażenie. Można też podziwiać prawdziwe drzewo kakaowca, które stoi w centrum lokalu. Warto spróbować rzemieślniczych lodów własnej produkcji, które smakują wyśmienicie! Dla klientów dostępna jest palmiarnia, w której można się delektować specjałami Pijalni. Stolik czekoladowych rozmaitości, który zamówiliśmy, przerósł nasze możliwości 😉. Polecam to miejsce jako zwieńczenie dnia z dziećmi, które po zwiedzaniu rzeszowskich podziemi, na pewno chętnie uzupełnią węglowodany.

Czytaj też  Dom Kultury w Tyczynie zaprasza na Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej.

Informacje praktyczne:

Rzeszowskie Piwnice

Na zwiedzanie Rzeszowskich Piwnic należy przeznaczyć ok. 90 minut. Piwnice zlokalizowane są w Rynku, tuż obok rzeszowskiego Ratusza. Samochód można zaparkować w pobliżu Piwnic, należy jedynie pamiętać o opłaceniu postoju w pobliskim parkometrze. Można też dojechać komunikacją miejską do centrum i zrobić sobie spacer w kierunku Rynku. Na miejscu dostępna jest winda dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Dostępne są też toalety. Przy wejściu i wyjściu z Piwnic można zakupić pamiątki związane z Rzeszowem i samymi piwnicami.

Przydatne linki:

Link do strony głównej: https://rzeszowskiepiwnice.pl/

Ceny biletów: 25 zł normalny/20 zł ulgowy/15 zł Karta Dużej Rodziny/Rodzinny (2+2) 17,50 zł za osobę

Rzeszowskie Piwnice dla osób z niepełnosprawnościami – informacje: https://rzeszowskiepiwnice.pl/zwiedzanie/zwiedzanie-dla-osob-z-niepelnosprawnosciami/.

Pijalnia Czekolady M. Pelczar Chocolatier

Jak już wspominałem, lokalizacja Pijalni w świetnie skomunikowanym Millenium Hall, to gwarancja dostępności dla każdego. Osoby niepełnosprawne nie będą miały problemu z dotarciem na słodką ucztę. Na miejscu możecie się zaopatrzyć w różnorodne pamiątki uformowane z najlepszej jakościowo czekolady, wybić pamiątkową monetę oraz zakupić najbardziej egzotyczne gatunki kawy. Warto będąc w okresie zimowym na zakupach wstąpić – już niekoniecznie z dziećmi – na gorącą czekoladę. To naprawdę poprawia nastrój w ponury dzień 😉 Musicie również wiedzieć, że Pijalnie znajdują się także w Korczynie pod Krosnem oraz w Sanoku, adresy i linki poniżej:

https://pijalnia.mpelczar.pl/pijalnia-czekolady-w-rzeszowie/

https://pijalnia.mpelczar.pl/nowa-pijalnia-czekolady-w-sanoku/

Pijalnia Czekolady M.Pelczar, ul. Lipińskiego 31, 38-500 Sanok – Budynek Dworca Autobusowego.

ICE CREAM FACTORY – Fabryka Naturalnych Lodów w Korczynie https://pijalnia.mpelczar.pl/ice-cream-factory-fabryka-naturalnych-lodow/

https://pijalnia.mpelczar.pl/dla-najmlodszych/

Rzeszowskie Piwnice - Galeria

Pijalnia Czekolady M. Pelczar Chocolatier - Galeria

Tomasz Błażej - opiekun działu "#PodkarpacieNaWeekend"

Rzeszowianin, prawnik specjalizujący się w zarządzaniu, głównie w sektorze publicznym. Tata dwójki niesamowitych dzieciaków, który większość życia zawodowego spędził w Warszawie, a dziś na powrót zamieszkał z rodziną na rzeszowskiej ziemi. Uwielbia małe i duże podróże, szczególnie te w pełnym rodzinnym składzie, sport na świeżym powietrzu, dobrą kuchnię i dobrą książkę.

Znasz ciekawe miejsce na Podkarpaciu warte odwiedzenia i chcesz o nim napisać? Interesujesz się sportem i turystyką? Chcesz podzielić się swoim doświadczeniem? Napisz do mnie: blazej.tomasz@gmail.com

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Joanna
Joanna
10 miesięcy temu

Super, bardzo przydatne informacje
Dziękuję