Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

PKN Orlen pomoże lekkoatletom Resovii

Dobra wiadomość dla kibiców lekkoatletów Resovii – PKN Orlen zostanie ich głównym sponsorem. W Warszawie doszło do spotkania działaczy rzeszowskiego klubu między inny z Danielem Obajtkiem, szefem Orlenu. Stosowna umowa ma zostać podpisana w najbliższych dniach.

– Sprawa ruszyła kilka miesięcy temu ruszyła – mówi Jarosław Dyląg, działacz lekkoatletycznej sekcji. – Ogromne zasługi w tym temacie położył pan Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości, a także panowie Adam Moczulski, który jest w zarządzie sekcji, Marcin Dziurgot, wiceprezes sekcji oraz Michał Tittinger, prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki.

Negocjacje trwały kilka miesięcy i kilka dni temu, w stolicy, znalazły swój finał. – W poprzednim roku otrzymaliśmy z miasta 55 tysięcy na działalność sekcji – mówi Tittinger. – To wystarczy mniej więcej na trzy miesiące. Teraz nie będziemy musieli się drapać w głowę, gdy trzeba będzie wyjechać w Polskę na jakieś zawody. Odpadnie problem sprzętu, nasi sportowcy będą mogli się prezentować w jednolitych strojach. Będzie można pomyśleć o obozach, zgrupowaniach.

Resovia będzie jedyną lekkoatletyczną sekcją w kraju, którą wesprze Orlen. Dlaczego tak majętna firma postawiła na lekkoatletów znad Wisłoka? – Od lat nasi trenerzy, młodzi sportowcy wykonują świetną pracę. W mistrzowskich imprezach zawsze zdobywamy medale, jesteśmy drużynowo w czołówce, nierzadko na podium – podkreśla Tittinger. – Jesteśmy pasjonatami, na pieniądze nie patrzymy, ale dobrze będzie mieć spokojną głowę, wiedzieć, że ktoś dostanie zwrot za paliwo, że zawodnicy będą mogli zjeść obiad na wyjazdowej imprezie.

Czytaj też  Stal Rzeszów kończy sezon mistrzowski remisem z Lechem II Poznań. Ostatnie spotkanie legendy i wychowanka Sławomira Szeligi.

Dyląg wskazuje, że sukces w negocjacjach to także pochodna historii klubu. – Data powstania klubu – 1905 – robi jednak pewne wrażenie. Okazało się Orlen lubi takie marki, chce wspierać firmy, które mają za sobą bogatą historię – dodał Dyląg.

Tomasz Ryzner

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze