Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Pierwszy krok w stronę aquaparku w Rzeszowie

Rozpoczęły się konsultacje rynkowe dotyczące budowy parku wodnego w Rzeszowie. Podczas nich mają wyklarować się takie kwestie jak: lokalizacja, koszty budowy,  a także technologia, która zostanie podczas budowy wykorzystana. 

– Budowa aquaparku w Rzeszowie jest projektem szczególnym, bo pokazuje filozofię zarządzania naszym miastem, którą chcemy realizować w najbliższych latach. Mam tu na myśli przesunięcie ciężaru działań miasta w kierunku poprawy jakości życia. Ta jakość życia to tereny zielone, ale także infrastruktura służąca spędzaniu wolnego czasu w nowoczesny sposób. Dlatego też jednym z pierwszych moich komunikatów była informacja, że do tematu budowy w naszym mieście parku wodnego przystąpimy w sposób jak najbardziej poważny i zdeterminowany – mówił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Konsultacje rynkowe – czym są?

Konsultacje rynkowe mają na celu zebranie informacji na temat planowanych inwestycji. Chodzi o wiedzę na temat rozwiązań przy tego typu przedsięwzięciach, z zastosowaniem np. odnawialnych źródeł energii.

Miejscowi urzędnicy, przygotowując się do ogłoszenia konsultacji rynkowych, zapoznawali się z funkcjonowaniem parków wodnych w innych polskich miastach m.in. we Wrocławiu, Tychach czy Chełmie.

Czytaj też  Felieton Sylwestra Koryckiego: Mordor Ekonomiczny

Zgłoszenia do połowy listopada

Konsultacje powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.

– To pierwszy, ale bardzo ważny krok, podczas którego zdobędziemy wiedzę na temat takiego przedsięwzięcia jak aquapark. Będą kolejne. Będziemy mówić o lokalizacji, o konkursie architektonicznym, a na końcu powiemy o sposobie finansowania inwestycji. Jesteśmy przekonani, że ta droga, którą dziś rozpoczynamy zostanie zakończona sukcesem. – powiedział Konrad Fijołek.

Dariusz Urbanik, zastępca prezydenta Rzeszowa poinformował, że zgłaszają się już pierwsze firmy zainteresowane udziałem w konsultacjach. Na zgłoszenia urząd miasta czeka do 15 listopada.

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze