Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

PGNiG pomaga mieszkańcom Podkarpacia wymienić stare piece

PGNiG Obrót Detaliczny pomoże klientom uzyskać rządową dotację na wymianę pieca na terenie województwa podkarpackiego. 

PGNiG Obrót Detaliczny przy współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozpoczęło w województwie podkarpackim pierwszy etap programu „Prosto po czyste powietrze”. W ramach akcji eksperci spółki zapewnią fachowe doradztwo i pomoc przy ubieganiu się o dotację z rządowego programu „Czyste Powietrze”. Ponadto udzielą mieszkańcom wsparcia w procesie uzyskania przyłączenia lub zmiany warunków przyłączenia do sieci gazowej.

– Zachęcamy wszystkich do wymiany indywidualnych źródeł ciepła, ponieważ to bardzo skuteczne i korzystne dla środowiska rozwiązanie – zachęca Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Prosto po czyste powietrze

Uruchomienie programu ,,Prosto po czyste powietrze” w województwie podkarpackim jest związane z lokalnymi uchwałami antysmogowymi, zgodnie z którymi pierwsze regulacje ekologiczne, dotyczące m.in. konieczności likwidacji źródeł ciepła starszych niż 10 lat lub nieposiadających tabliczek znamionowych, wchodzą w życie już od 1 stycznia 2022 roku.

– Indywidualne kotły opalane paliwami stałymi, to jedna z głównych przyczyn złego stanu powietrza w Polsce, dlatego aktywnie włączamy się w działania, których celem jest popularyzacja ekologicznego i wygodnego ogrzewania gazowego – mówi Arkadiusz Sekściński, Wiceprezes Zarządu PGNiG SA. – Jesteśmy przekonani, że szerokie wykorzystanie gazu ziemnego jako paliwa przejściowego w Polsce jest niezbędne, aby spełnić krajowe i unijne wymogi w zakresie osiągnięcia neutralności klimatycznej.

Czytaj też  Rozmowa z Justyną Rżysko, właścicielką lodziarni „Ammado Premium Gelato Cafe”.

Zgłoszenia do programu

Akcja PGNiG odbywa się w ramach współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dzięki tej współpracy mieszkańcy zyskają realną pomoc w procesie wymiany przestarzałych pieców na paliwa stałe. W ramach programu ,,Czyste Powietrze” można uzyskać dofinansowanie nie tylko na wymianę kotła, ale również np. na prace termomodernizacyjne. Dofinansowanie w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze” można otrzymać na wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe, na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy oraz przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Aby wziąć udział w akcji ,,Prosto po czyste powietrze” należny zgłosić się do jednego ze stacjonarnych Biur Obsługi Klienta lub mobilnego Punktu Obsługi Klienta PGNiG. Eksperci PGNiG pomogą wypełnić odpowiednie wnioski o dofinansowanie. Program będzie obsługiwany na Podkarpaciu przez 10 biur obsługi klienta zlokalizowanych w każdym większym mieście. Będą także prowadzone lokalne dyżury. Program trwa od 5 lipca 2021 roku do 31 grudnia 2021 roku.

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze