Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

ORIENTATION DAY – VII Podkarpackie Targi Edukacyjnie w Rzeszowie

W piątek 24 lutego na Uniwersytecie Rzeszowskim rozpoczną się Podkarpackie Targi Edukacyjne, czyli kolejna 7. edycja ORIENTATION DAY.

Organizatorem tego ważnego dla całej podkarpackiej edukacji wydarzenia jest Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie im. Stanisława Barańczaka w Rzeszowie. Zaprezentuje się ponad 30 ponadpodstawowych placówek: szkoły ogólnokształcące, branżowe i technika.

ORIENTATION DAY ponownie w murach UR

Orientation Day to w głównej mierze przedsięwzięcie adresowane do uczennic i uczniów klas ósmych szkół podstawowych. Głównym celem wydarzenia jest wyposażenie ósmoklasistów w jak największy zasób wiedzy o ofercie szkół średnich w na terenie Rzeszowa i okolic. Uczestnictwo w wydarzeniu na pewno ułatwi wybór tym, którzy zastanawiają się, gdzie kontynuować swoją edukację, będzie też pomocne dla tych, którzy są już zdecydowani, ale chcieliby upewnić się, czy dobrze wybrali. 

Ciekawe oraz przydatne informatory m. in. na temat oferty ponad 30 różnych szkół, profili, terminów postępowania rekrutacyjnego, konkursów przedmiotowych, doradztwa zawodowego, gadżety to nie wszystko.

– Spróbujemy odpowiedzieć na wszystkie pytania, rozwiać wątpliwości i przybliżyć nieco atmosferę oraz klimat wystawiających się szkół. Podczas targów będzie można również zapoznać się z ofertą pozaszkolnych zajęć dodatkowych: plastycznych, kulturalnych oraz kursów językowych – mówi dr Anna Pięta-Szawara, dyrektor Dwujęzycznego Liceum Uniwersyteckiego. 

Szczególnie istotna będzie możliwość porozmawiania zarówno ze starszymi kolegami, jak też z nauczycielami i ekspertami edukacji zawodowej. Swoje pytania do nich będą mogli kierować również rodzice, wspierający młodzież  w wyborze kierunku dalszego kształcenia.  

– Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i każdego, kto jest związany z edukacją do aktywnego uczestnictwa w organizowanym przez Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie święcie podkarpackiej edukacji, jakim są ORIENTATION DAY 2023.  Z satysfakcją odnotowujemy stale rosnące zainteresowanie Podkarpackimi Targami Edukacyjnymi. Niewątpliwie to świetna okazja do spotkania ciekawych ludzi, nawiązania kontaktów i przeżycia interesującej przygody, która przez wielu uczestników wydarzenia będzie entuzjastycznie kontynuowana już od września 2023 r. Dołącz do nas i wybierz najlepiej! #niemożliwenieisnieje – dodaje dr Anna Pięta-Szawara. 

 

Czytaj też  Wojskowe Targi Służby i Pracy w Boguchwale
Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze