sobota, 31 lipcaWiadomości które się liczą
Shadow

Nowi wiceprezydenci Rzeszowa

Dwie kobiety Jolanta Kaźmierczak i Krystyna Stachowska oraz Dariusz Urbanik to wiceprezydenci Rzeszowa powołani przez prezydenta Konrada Fijołka.

Jolanta Kaźmierczak przez wiele lat była radną miasta Rzeszowa, przewodniczącą Komisji Inwestycji i Pozyskiwania Funduszy Unijnych, była też przewodniczącą Klubu Radnych PO. Jest założycielką i członkinią Zarządu Rzeszowskiej Rady Kobiet. Ukończyła Wydział Budownictwa Politechniki Rzeszowskiej, a także podyplomowe studia w zakresie Organizacji Zarządzania i Socjologii. Od wielu lat zajmuje się szeroko rozumianą działalnością społeczną na rzecz miasta Rzeszowa. Prywatnie realizuje się jako szczęśliwa matka dwójki dorosłych dzieci – Asi i Marcina. Jako wiceprezydentka będzie odpowiadać za nieruchomości i gospodarkę komunalną.

Krystyna Stachowska to była radna gminy Tyczyn z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, po przyłączeniu Matysówki do Rzeszowa została radną i weszła do klubu radnych Rozwój Rzeszowa. Jest przedsiębiorcą, a także agentem ubezpieczeń i nieruchomości. Ma 57 lat, jest mama trójki dzieci. Jako wiceprezydentka będzie odpowiadać za edukację i promocję.

Dariusz Urbanik jest absolwentem Politechniki Rzeszowskiej, przez ostatnie lata był dyrektorem technicznym w firmie budowlanej Strabag.  Jako wiceprezydent będzie się zajmował sprawami inwestycji. Jest, jak sam mówi, wieloletnim przyjacielem prezydenta Fijołka.

Czytaj też  W Rzeszowie nie będzie oprysku na komary

Do rady miasta w miejsce Jolany Kaźmierczak wejdzie Mateusz Maciejczyk, a miejsce po Krystynie Stachowskiej zostanie nie obsadzone, ponieważ weszła ona do rady po przyłączeniu Matysówki do Rzeszowa i nie ma jej kto zastapić. To miejsce zostanie obsadzone po wyborach w 2023 roku.

Małgorzata Froń

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Facebook