poniedziałek, 19 kwietniaWiadomości które się liczą

Nowe granice Rzeszowa. Startują kolejne konsultacje społeczne.

Prezydent Tadeusz Ferenc chce znowu zmienić granice Rzeszowa. Tym razem mają zostać poszerzone o Pogwizdów Nowy, Malawę i część sołectwa Racławówka. Żeby zmiany mogły wejść w życie, trzeba jak najszybciej przeprowadzić kolejne konsultacje społeczne.

Nowe granice Rzeszowa

3 lutego rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące zmiany granic Rzeszowa. Dobiegły końca w piątek, 21 lutego. Prezydent Rzeszowa chce, żeby już od 1 stycznia 2021 roku częściami miasta stały się: Pogwizdów Nowy (gmina Boguchwała), Malawa (gmina Krasne) oraz część sołectwa Racławówka (gmina Boguchwała). Wyniki wspomnianych konsultacji zostaną ogłoszone w ciągu kilku najbliższych dni, tymczasem już wiadomo, że konieczne będzie przeprowadzenie kolejnych konsultacji i to szybko. Skąd taka potrzeba? Wynika z decyzji władz gminy Głogów Małopolski co do zmiany granic sołectwa Pogwizdów Nowy. Jej część została włączona do innej wsi, do Rudnej Małej. Chodzi m.in. o tereny dawnego Polamu. Ta decyzja zapadła pod koniec 2019 roku, ale weszła w życie nieco później. W związku z nią zaistniała potrzeba ponownego przeprowadzenia konsultacji społecznych w sprawie dołączenia pomniejszonego Pogwidowa Nowego do granic Rzeszowa.

Czas ma tutaj niebagatelne znaczenie. Według prawa wniosek o zmianę granic razem z wynikiem konsultacji społecznych musi trafić do wojewody podkarpackiego do końca marca. Ze względu na presję czasu już w najbliższy wtorek (25.02) rzeszowscy radni będą podejmować decyzję o ponownych konsultacjach. Po otrzymaniu zgody, miasto natychmiast je zorganizuje. Tymczasem ostateczną decyzję o zmianie granic Rzeszowa podejmie Rada Ministrów do końca lipca br.

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze