Niespodzianka w Chorzowie. Resovia Rzeszów wygrywa z wiceliderem 1:3

FB_IMG_1683517650449~2
Do sporej i miłej niespodzianki doszło w Gliwicach w sobotę, gdzie wicelider tabeli Ruch Chorzów przegrał z Resovią Rzeszów 1:3. Dla Resovii wygrana i trzy punkty są ważne w kontekście walki o utrzymanie w lidze.

Mecz zaczął się bardzo dobrze dla wicelidera tabeli bo już w 2 minucie meczu Sadlok uderzył z rzutu wolnego i Ruch prowadził 1:0. W 14 minucie wyrównał Radosław Bąk, który wykończył zespołową akcję Pasów. Następne minuty to spokojna gra obu stron. W 33 minucie blisko bramki strzelał Kobusiński, ale się pomylił. Niewiele brakowało do strzelenia bramki Kasolikowi który strzelał z dystansu, niewiele brakowało, a jego strzał znalazłby się w siatce. Do przerwy utrzymał się wynik 1:1.

W 62 minucie sobotniego spotkania sędzia podyktował rzut karny dla gości, który wykorzystał Marek Mróz. Po rzucie karnym obie strony miały swoje miały możliwość zmiany wyniku, ale skuteczniejsi byli przyjezdni. Sylvestr ograł Sadloka, podał do Sadloka a ten z pięciu metrów pokonał bramkarza gospodarzy.

Do końca spotkania wynik się już nie zmienił, choć obie strony miały swoje szanse. M.in sam na sam z bramkarzem gospodarzy znalazł się Sylvestr ale nie wykorzystał sytuacji. Swoją szansę miał też Szczepan, ale kapitalną interwencją popisał się Pindroch.

Bramki: 1:0 Maciej Sadlok (2), 1:1 Radosław Bąk (14), 1:2 Marek Mróz (62-karny), 1:3 Marek Mróz (66)

Ruch Chorzów : Jakub Bielecki - Paweł Baranowski (23. Konrad Kasolik), Remigiusz Szywacz, Maciej Sadlok - Tomasz Wójtowicz (67. Jakub Witek), Jakub Piątek, Jan Sedlak (67. Kacper Michalski), Szymon Kobusiński (54. Łukasz Moneta), Tomasz Foszmańczyk (54. Łukasz Janoszka), Michał Feliks - Daniel Szczepan.

Resovia Rzeszów: Branislav Pindroch - Aleksander Komor, Miłosz Kałahur, Ruben Hoogenhout, Radosław Adamski - Pedro Vieira (75. Bruno Garcia), Radosław Kanach, Radosław Bąk (82. Filip Mikrut), Marek Mróz, Kamil Antonik (82. Mehdi Lehaire) - Maciej Górski (59. Jakub Sylvestr).

Żółte kartki: Kasolik - Kanach

Sędziował: Piotr Urban (Warszawa)

Widzów: 8.954

Foto podglądowe: Paweł Golonka