Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

NAPIĘTE MIĘŚNIE DNA MIEDNICY

Dzisiejszym tematem wywiadu z Dagmarą Drążek są zbyt mocno napięte nasze mięśnie dna miednicy. Pani Dagmara to terapeutka uroginekologiczna, prowadzącą wspaniałe miejsce ZDROWA ONA w Rzeszowie na ul. Podwisłocze 21. Odpowiemy na pytanie dlaczego tak się dzieje, jak u siebie to zdiagnozować oraz jak sobie z tym radzić.

Zdjęcie: www.treningdlamam.com

A: Po czym poznać ze mięśnie dna miednicy są zbyt mocno napięte ?

D: Głównymi objawami są uczucie zaciśniętej pochwy, bolesne stosunki, bolesne miesiączki, problemy z wypróżnianiem i oddawaniem moczu, mocny i skręcający w któraś stronę strumień moczu

A: Dlaczego tak się dzieje?

D: Mięśnie dna miednicy są bardzo podatne na stres czy urazy, nie tylko urazy krocza, one reagują spięciem bardzo często po cięciach cesarskich gdy jest rana na podbrzuszu a nawet i wpływać na to mogą problemy ze stawami skroniowo-żuchwowy i czyli nasza szczęka! Wszelkie zaburzenia pracy przepony oddechowej również mogą wpływać na nadaktywność mięśni dna miednicy.
Nadmierne spięcie to będzie zawsze kompensacja, należy właśnie znaleźć przyczynę i z nią powalczyć. Wszystko to, aby mięśnie powróciły do stanu wyjściowego, do normotonii.

Ciężko dokładnie określić dlaczego tak może być, bo przyczyn może być wiele. Najważniejszą z nich jest to, że my nie jesteśmy nauczone dbać o dno miednicy. Często praktycznie w ogóle tych mięśni nie czujemy.

A: Jak możemy sobie z tym pomoc ?

D: Przede wszystkim diagnostyka u terapeutki uroginekologicznej aby określić jaki jest problem i znaleźć właśnie przyczynę tego problemu.
Jak znajdziemy przyczynę to staramy się wyprowadzić daną dysfunkcję i wprowadzić odpowiednie, dobrane indywidualnie ćwiczenia. Także zadanie domowe dla pacjentki, bo pamiętaj, terapia ma być współpracą a nie pracą jednostronną.

 

Po więcej informacji na temat mięśni dna miednicy, treningu tych mięśni oraz kompleksowej wiedzy na temat naszego całego ciała zapraszamy na konsultacje do Dagmary .

Jeśli chcesz poznać Nas bliżej i dowiedzieć się innych wartościowych rzeczy to zapraszamy na nasze profile:

  • instagram @femmestrefa
  • instagram @trenujzemnazdrowie.
Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze