Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Największe i najważniejsze inwestycje 2022 roku w Rzeszowie

2022 rok był w Rzeszowie bardzo owocny jeśli chodzi o duże inwestycje. Oto 10 najważniejszych przedsięwzięć mijającego roku.

Duże, bo warte po kilkadziesiąt milionów złotych inwestycje, od razu kojarzą się z nowymi drogami, mostami czy wiaduktami. W 2022 roku udało się zakończyć jedną z największych i najważniejszych inwestycji drogowych w ostatnich latach: przebudowę układu komunikacyjnego w centrum Rzeszowa.

Najważniejsze inwestycje 2022 roku w Rzeszowie

W jej skład wchodzi m.in. nowy, komfortowy i szeroki przejazd pod torami w dawnym ciągu ul. Batorego, budowa nowego mostu na rzece Przyrwa oraz nowe rondo w rejonie budynku ZUS. Udało się również oddać do użytku łącznik al. Kopisto z ul. Wierzbową, dzięki któremu al. Rejtana stała się mniej zakorkowana.

Duże inwestycje to oczywiście nie tylko infrastruktura drogowa. W Rzeszowie w 2022 roku oddano do użytku nowoczesny, naszpikowany fotowoltaiką i nowymi technologiami budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Kwiatkowskiego.

Udało się też otworzyć bardzo nowoczesny basen przy ul. Matuszczaka, który służy mieszkańcom, ale jest też przystosowany do wysokiej rangi zawodów sportowych.

Jakie jeszcze duże inwestycje były w 2022 roku kluczowe dla mieszkańców Rzeszowa?:

  • Otwarcie Rzeszowskich Piwnic dla zwiedzających.
  • Zakończenie budowy łącznika al. Kopisto i ul. Wierzbowej
  • Rozbudowa ul. Warszawskiej
  • Otwarcie nowej szkoły i przedszkola przy ul. Kwiatkowskiego
  • Zakończenie przebudowy skrzyżowania al. Wyzwolenia i al. Okulickiego
  • Zakończenie przebudowy układu ulic w centrum Rzeszowa oraz na os. 1000-lecia wraz z budową przejazdu pod torami
  • Otwarcie jednej z najnowocześniejszych krytych pływalni w Europie przy ul. Matuszczaka
  • Zakończenie przebudowy ul. Matysowskiej
  • Oddanie zbiornika na wodę MPWiK
  • Podpisanie umowy na zakup 14 ekologicznych autobusów
Czytaj też  Narodowy Bank Polski współpracuje z Narodowym Bankiem Ukrainy
Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze