Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Najważniejsze “małe” inwestycje 2022 roku w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

Rzeszowski ratusz podsumował najważniejsze “małe inwestycje”, które udało się zrealizować w 2022 roku. Nacisk położono na rekreację, wypoczynek oraz zieleń.

– Jeszcze w trakcie kampanii wyborczej, Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa, mówił o idei „miasta piętnastominutowego”. Chodzi o to, aby mieszkańcy mieli jak najlepszy dostęp do zieleni: w postaci parków, skwerów, ale też np. ogrodów kieszonkowych – informuje Marcin Piecyk Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Podsumowanie najważniejszych “małych” inwestycji 2022 roku w Rzeszowie

W 2022 roku w Rzeszowie powstało wiele nowych, zielonych miejsc wypoczynku. To choćby sześć ogrodów kieszonkowych, pumptrack czy ścieżka dla biegaczy na bulwarach.

W mieście pojawiły się też tysiące nowych drzew, a to nie tylko za sprawą miejskich służb, ale również dzięki przedsiębiorcom, którzy zainspirowani zieloną polityką Rzeszowa, chcieli dołączyć do jego zazieleniania.

2022 rok to nie tylko więcej drzew i parków. To również nowe, poprawiające komunikację na osiedlach drogi (jak Morgowa czy Parkowa), zmodernizowane place zabaw czy ścieżka biegowa na bulwarach oraz remont dirt parku przy Hali Podpromie.

Czytaj też  "Nowa Demokracja TAK" na Podkarpaciu rośnie w siłę. Kim jest jej lider regionalny?

Pełny spis najważniejszych małych inwestycji mijającego roku poniżej:

  • Powstał nowy odcinek ścieżki biegowej na Bulwarach.
  • Rozpoczęcie nasadzeń dużych drzew. W mieście przybyło ich ponad 1,3 tys. (tylko za sprawą Zarządu Zieleni Miejskiej).
  • Rozpoczęcie rozbudowy ul. Morgowej.
  • Zakończenie budowy ul. Parkowej.
  • Zamknięcie części ul. Jagiellońskiej dla ruchu samochodowego, ustawienie parkletów na ul. Jagiellońskiej i Słowackiego.
  • Otwarcie sześciu ogrodów kieszonkowych (m.in. przy ul. Kurpiowskiej).
  • Budowa placów zabaw, m.in. ogrodu jordanowskiego.
  • Powstał pumptrack na rzeszowskich Bulwarach, wyremontowano też dirt park przy Hali Podpromie.
  • Nowa podłoga na bulwarach. Dzięki niej mogliśmy zorganizować kolejny sezon miejskich potańcówek.
  • Rozbudowa ul. Potockiego.

 

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze