Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Młodzi Ludowcy mają nowego lidera na Podkarpaciu

5 marca w biurze Zarządu Wojewódzkiego PSL w Rzeszowie odbył się, w ramach kampanii sprawozdawczo–wyborczej, Wojewódzki Zjazd Delegatów Forum Młodych Ludowców na Podkarpaciu. W jego trakcie wybrano nowe władze struktur wojewódzkich tej organizacji.

Od lewej: Zbigniew Micał, Ernest Dąbrowski, Radosław Kosak, Miłosz Motyka, Konrad Gwóźdź

Dąbrowski Liderem

Nowym Prezesem został Ernest Dąbrowski, prywatnie student kierunku Zarządzanie. W rozmowie z dziennikarzem naszego portalu wspomniał on, że w ostatnich latach członkowie młodzieżówki dokonali ogromnego kroku w procesie samorozwoju. Dlatego też sam Dąbrowski gotów jest kontynuować to, co zapoczątkowali jego poprzednicy.

-Myślę, że poprzednicy ustawili wysoko poprzeczkę. Organizacja wojewódzka FML-u na przestrzeni ostatnich lat brała udział w wielu wydarzeniach życia społeczno – politycznego w regionie takich jak Wybory Prezydenckie w Rzeszowie w 2021 roku bądź w wydarzeniach organizowanych we współpracy z Fundacją Kuźnica im. Hugona Kołłątaja. Oprócz tego liczne kursy medialne naszych członków dodatkowo wzbogaciły ich o nowe umiejętności – wyjaśniał.

Dodał on też, że głównym wyzwaniem dla młodego pokolenia Ludowców jest w tym momencie przygotowanie gruntu dla partii pod nadchodzące wybory.

-Warto pamiętać, że nadal jest wiele pracy przed nami. Czekają nas w najbliższym czasie wybory do Parlamentu i Samorządu, a to właśnie na naszej głowie jest, aby pokazać naszym rówieśnikom, że PSL jest odpowiednią opcją dla nich i przyszłych pokoleń – mówił Dąbrowski.

Gośćmi specjalnymi zjazdu był m.in. Prezes struktur ogólnopolskich Forum Młodych Ludowców. Miłosz Motyka. Ponadto wzięli w nim też udział: Koordynator Krajowy Forum Młodych Ludowców Konrad Gwóźdź oraz reprezentujący Zarząd Wojewódzki Polskiego Stronnictwa Ludowego w Rzeszowie, Zbigniew Micał.

Skład Prezydium FML na Podkarpaciu

Czytaj też  Prezydent Duda przyjedzie do Markowej. Beatyfikacja Rodziny Ulmów

Obecny skład Prezydium FML Województwa Podkarpackiego prezentuje się następująco:

Prezes: Ernest Dąbrowski

Wiceprezesi: Radosław Kosak, Daniel Wójcik

Sekretarz: Krystian Naparty

Członek Zarządu: Kacper Twarowski

Historia FML

FML jest młodzieżówką Polskiego Stronnictwa Ludowego działającą od 2000 roku. Organizacja stawia za cel propagowanie demokratycznych postaw, w szczególności wśród ludzi młodych. Wzorami polityków historycznych, do których odwołuje się FML są m.in. Karol Lewakowski, Wincenty Witos, Maciej Rataj oraz Stanisław Mikołajczyk.

 

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze