Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Mistrzowskie zapasy wracają do stolicy Podkarpacia

Już w najbliższy weekend (4-5 września br.) w rzeszowskiej Hali Podpromie odbędą się seniorskie Mistrzostwa Polski w zapasach kobiet i mężczyzn. Przy tej okazji poprosiliśmy o rozmowę Konrada Fijołka, Prezydenta Miasta Rzeszowa.

– Panie Prezydencie, do Rzeszowa zawita niebawem ogólnopolska impreza sportowa, w dodatku w zapasach, czyli dyscyplinie zaliczanej do konkurencji olimpijskich. To duża satysfakcja dla władz miasta?
– Oczywiście, że tak. Od samego początku mojej nie tak dawno zakończonej kampanii wyborczej stawiałem w moim programie na sport. I to zarówno w odniesieniu do sportu młodzieżowego, szkolnego czy amatorskiego, ale jestem również zwolennikiem organizacji w Rzeszowie imprez o zasięgu ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym. Takich, które angażują sportowców uprawiających swoje dyscypliny w sposób profesjonalny. Takim też wydarzeniem są Mistrzostwa Polski w Zapasach.

– Dlaczego akurat zapasy pokażą się w Rzeszowie na poziomie krajowych mistrzostw seniorskich?
– Wynika to z kilku powodów. Jednym z ważniejszych jest to, że nasze miasto ma wielkie zapaśnicze tradycje, indywidualnych i drużynowych mistrzów kraju, a także – o czym jako rzeszowianinowi wręcz nie wypada mi nie wspomnieć – medalistów olimpijskich w tej dyscyplinie. Jestem wyznawcą zasady, że sport to najlepsza promocja, zarówno dla miasta, jak i jego mieszkańców, którzy będą mogli na żywo śledzić zmagania mistrzowskie. Liczę też na to, że wychowamy nowych, utalentowanych zawodników i zawodniczki właśnie w naszym Rzeszowie.

– Czy organizacja mistrzowskiej imprezy to oznaka, że więcej tego typu wydarzeń odbędzie się w stolicy Podkarpacia?
– Uważnie przyglądamy się w Ratuszu podobnym inicjatywom, bo różnych propozycji nie brakuje. Zgodnie z moimi zapowiedziami z kampanii myślę, że miasto powinno aktywnie włączać się w sport na wielu jego poziomach, począwszy od najmłodszych mieszkańców Rzeszowa. Zaangażowanie w sport, rywalizację, treningi, nawet na poziomie amatorskim, to po prostu zdrowsze społeczeństwo, a to jest wartość nie do przecenienia.

– Będzie Pan kibicował w nadchodzących Mistrzostwach Polski w zapasach?
– Tak, oczywiście. Życzę powodzenia wszystkim uczestniczkom oraz uczestnikom zawodów, oczywiście szczególnie tym, którzy będą reprezentować nasze piękne miasto.

– Dziękuję za rozmowę.
(ŁS)

 

 

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze