Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Mięśnie dna miednicy- pomoc fizjoterapeuty uroginekologicznego

Temat mięśni dna miednicy robi się coraz bardziej znany i jesteśmy świadomi, że powinniśmy o nie dbać.
W dzisiejszym wywiadzie dowiecie się jak zlokalizować i poczuć swoje MDM, dlaczego tak ważna jest praca z tymi mięśniami dla naszego zdrowia oraz z jakimi dolegliwościami może pomóc nam fizjoterapeuta uroginekologiczny.

Do dzisiejszej rozmowy zaprosiłam terapeutkę uroginekologiczną Dagmarę Drążek, która jest współzałożycielką wspaniałego miejsca poświęconego kobiecie- ZDROWA ONA ul. Podwisłocze 21 w Rzeszowie.
Dagmara oprócz wspaniałej pracy jaką wykonuję w gabinecie z pacjentkami jest również bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Porusza wiele tematów tabu i istotnych dla kobiet.
Wspiera i edukuję swoich obserwatorów.

A: Co każda kobieta powinna wiedzieć o swoich mdm ?

D: Myślę, że ważne jest znać ich funkcje, wiedzieć, że to nie są tylko mięśnie, które pomagają nam utrzymać mocz, ich funkcji jest znacznie więcej, od funkcji porodowych przez stabilizację ciała po właśnie funkcje utrzymania kontynencji.

A: Mięśnie dna miednicy- jak je znaleźć/ poczuć ?

D: Mięśnie znajdują się jak mówi ich nazwa w miednicy. Poczucie tych mięśni wcale nie jest proste jeżeli kobieta nigdy nie zwracała na nie uwagi, myślę że warto udać się do fizjoterapeuty aby je zbadać i zbadać całe ciało zanim zaczniemy ćwiczyć a to właśnie m.in. trening może nam dać ich dobre poczucie.

A: Czy są jeszcze jakieś inne przesłanki takiego treningu mdm ?

D: Tak przede wszystkim dla zdrowia, po prostu. Mięśnie te jak każde inne gdy nie będziemy o nich pamiętać bądź w ciele zaczną się pojawiać różne dysfunkcje tracą swoją funkcjonalność, zaczynają się wtedy pojawiać problemy ginekologiczno-urologiczno-proktologiczne.

A: Co nie sprzyja mdm ?

D: Siedzący tryb życia, zła dieta, słabe nawodnienie, stres, źle dobrany trening, sporty wymagające dużych nakładów sił od ciała gdy jednocześnie nie pamiętamy o wprowadzeniu odpowiedniego treningu dna miednicy.

A: Fizjoterapia uroginegologiczna coraz bardziej staję się znana i doceniana.
Z jakimi problemami/ dysfunkcjami/ dolegliwościami Kobieta powinna udać się do Ciebie- fizjoterapeutki uroginekologicznej ?

D: Można by na prawdę wiele wymieniać. Podstawowymi problemami są nietrzymanie moczu, gazów czy stolca, obniżenie bądź wypadanie narządów miednicy mniejszej, rozejście kresy białej, bolesne stosunki czy miesiączki, problemy z orgazmem, endometrioza i inne problemy ginekologiczne, należy też pamiętać o kontroli poporodowej bądź w ciąży aby odpowiednio przygotować się do porodu.

 

Po więcej informacji zapraszamy na profil Dagmary jak również na kolejne artykuły gdzie rozwiniemy mocniej ten temat.

 

Zdjęcie: www.natuli.pl

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze