Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Aglomeracje na obszarach transgranicznych EU” w ramach projektu pn. „Silne aglomeracje-silne Karpaty”

W dniu 11 maja br. w Hotelu Bristol Tradition & Luxury w Rzeszowie odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Aglomeracje na obszarach transgranicznych EU”. Organizatorem konferencji było Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych „Aglomeracja Rzeszowska”, której Przewodniczącym Zarządu jest Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski. Konferencja była jednym z działań realizowanych w ramach projektu „Silne aglomeracje-silne Karpaty”. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Również z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Interreg V-A Polska Słowacja 2014-2020. Partnerem projektu jest Związek Miast i Gmin Słowacji.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski, Wicestarosta Marek Sitarz oraz Członek Zarządu Powiatu Lucyna Sokołowska. Na sali obecni byli również: Ewa Leniart Wojewoda Podkarpacki, Stanisław Ożóg Senator na Sejm RP, JUDr. Tomáš Kašaj, Konsul Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie, Magyar Lorand, Poseł do Parlamentu, wiceprzewodniczący Komisji Rolnictwa, Michal Kaliňák, Dyrektor Generalny Biura Związku Miast i Gmin Słowacji, prof. dr hab. inż. Andrzej Szarata, Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej, Przewodniczący Rady Naukowej Euregionu Karpackiego oraz Dawid Lasek Wiceprezes Stowarzyszenia Euroregion Karpacki.

Czytaj też  Chcesz pracować w IT? Weź udział w cyklu "Let's talk about IT"

Dzisiejsza Międzynarodowa Konferencja Naukowa poświęcona była zwłaszcza znaczeniu aglomeracji na obszarach transgranicznych. W jej trakcie wygłoszono wykłady dotyczące m. in. nowoczesnych technologii w administracji i promocji regionów. Dodatkowo bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju zasobów kultury i przyrody pogranicza oraz ograniczeń i możliwości wynikające ze zmian cywilizacyjnych.

Wydarzenie to, było ponadto okazją do zaprezentowania efektów projektu poprzez podsumowanie i analizę marki aglomeracji rzeszowskiej i preszowskiej. Obecni na wydarzeniu eksperci podzielili się z zebranymi swoją wiedzą i doświadczeniem zdobytym m. in. w trakcie realizacji tego projektu. Goście dzisiejszej Międzynarodowej Konferencji mogli więc posłuchać wykładów dotyczących potencjału aglomeracji, możliwych działań dotyczących zachowania i rozwoju zasobów kultury i przyrody transgranicznych obszarów czy zrównoważonego podejścia do wykorzystania dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła TVP3 Rzeszów

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze