Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Miasto odpowiada na zarzuty Razem dla Rzeszowa: finansowanie in vitro jest zapisane w budżecie miasta

W ostatnim czasie głośno w Rzeszowie na temat programu in vitro. Według zapewnień Urzędu w budżecie zarezerwowano kwotę 650 tysięcy złotych na ten cel. Razem dla Rzeszowa ma wątpliwości: gdzie są te pieniądze? Razem dla Rzeszowa wątpi, że te pieniądze są zapisane w budżecie miasta.

W ostatnim czasie przedstawili tabelę, z której wynika, że w budżecie jest kwota 50 tysięcy złotych. Zdaniem Razem dla Rzeszowa kwoty nie ma w budżecie, jak i wieloletniej prognozie finansowej do 2029 roku.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „85149 UM-RZ PROGRAMY POLITYKI ZDROWOTNEJ Wydatki bieżące wydatki jednostek budżetowych, tym: wydatki związane realizacją zadań statutowych Tak dla in vitro w Rzeszowie 50000 50 000 50 000 50 000 50000”
Kwota zapisana w RBO 2023

Kwota 50 tysięcy złotych to kwota z rzeszowskiego budżetu obywatelskiego. Wynika z tego, że albo Ratusz zapomniał wpisać we własne finanse środki, którymi tak się chwali albo skrzętnie ukrył je przed oczami wścibskich na wieczne niewydanie. Sprawa dziwna aczkolwiek niejednoznaczna, bo pieniądze w ramach budżetu zawsze można przesunąć. Komuś jednak trzeba będzie je najpierw zabrać. Pytanie brzmi kto będzie tym “szczęśliwcem”?

– pisze na swoim Facebooku rzeszowski ruch

Brak dostępnego opisu zdjęcia.
Budżet Rzeszowa- polityka zdrowotna 2023. Foto z profilu Razem dla Rzeszowa

Ratusz odpowiada. Pieniądze są zapisane w budżecie.

W tej sprawie zapytaliśmy ratusz w Rzeszowie, gdzie znajdują się środki i czy rzeczywiście są one zabezpieczone. Poprosiliśmy też o wskazanie konkretnego zapisu w budżecie.

Program in vitro będzie w Rzeszowie realizowany od 9 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2025 r. Na ten cel zostanie wydane w tym czasie 650 tys. zł. Środki na ten program znajdują się w pozycji 85149 „Programy polityki zdrowotnej” budżetu miasta. W budżecie wymienione zostały tylko przykładowe, a nie wszystkie, działania z zakresu polityki zdrowotnej

– wyjaśnia Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza.

Czytaj też  Korona Konfederacji alarmuje: PiS chce wprowadzić zmiany, które łamią Konstytucję RP
Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze